Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindegy a kövek elrendezése...

Mindegy a kövek elrendezése az akváriumban?

Figyelt kérdés
Látok képeket a neten, Az egyik oldalra vannak halmozva a kövek hegyet képezve, ennek nincs hosszútávon következménye? Ott akkor folyamatos plusz terhelés van

2020. dec. 18. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ha Mekka irányába fordítod a vörösesen fénylő fenyő színű obszidián követ (ügyesen craftold ki) akkor a halak befognak mászni a teknősök teknője alá és egyesülnek, ebből pedig egy Golden Pokemont fogsz kapni.

Ha a kékesen fénylő pink színű követ Kelet irányába fordítod orral pontosan az Északi-fény felé, akkor a Déli-sarok fénye minden éjjel pontos délután három órakor befog sütni a szobádba és megnő a heréd kettő köbcenti méterrel nagyobbra minden hét után.

2020. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%

Folyamatos plusz terhelés? Mármint úgy érted ,hogy ott jobban nyomja az üveget? Ez semmiféle képpen nem szabadna gondot okozzon egy normálisan alátámasztott akváriumnál. Na meg azért általában nem többtonnás tömbök vannak az akvában tűhegyre állítva, de egyébként is a víz okozta terhelés általában jóval nagyobb (minden irányba). Szóval amelyik akva különösebb hasasodás nélkül feltölthető azt nem ríkatja meg néhány kő.

Egyébként maga az elrendezés mindegy, úgy csináld ,hogy neked jó legyen/ tetszedjen. Arra érdemes figyelni ,hogy ne mész alapú köveket használj mert azok oldódnak. Illetve plusz pont ha nincsenek éles részeik ahol a halak felvagdalhassák magukat. Azt gondolom mondanom sem jell ,hogy színezett se legyen, nem tesz jót az élővilágnak az esetlegesen kioldodó festék.

2020. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A második mindent elmondott.
2020. dec. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Az üvegre, az akváriumot tartó bútorra, vagy a vízminőségre. Legnagyobb hatással a vízterhelésre lehet ha a mulm megtud ülni közte és nincsenek halak amik kitudnák mozgatni, te pedig nehezen férsz hozzá. Az üveget és a bútort csak nagyon szélsőséges esetben terhelheti túl, ehhez már kicsit "zizinek" kell lenni.:D
2020. dec. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Magára az üvegre és tartóelemre gondolok, nem tudom nekem fura hogy pl 100x40es alapterületű akvában az egyik sarokban föl van halmozva vagy 25 kg kő akkor ott hogy nem lesznek szövődmények a féloldalas terhelés miatt.

Bár ahogy ezt leírtam és kicsit átgondoltam az életem valóban zizi vagyok.

2020. dec. 19. 13:21
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Én ezt nem rád értettem hanem azokra akik egy olyan gyenge, vagy egyeletlen fedlapú bútorra teszik az akváriumot, hogy az megrogyik, elreped a kövek súlya alatt.:D Talajtúró, üregekben ikrázó halak esetében mindenképp rögzíteni kell és-vagy közvetlen az üvegre kell tenni a sziklákat mert ezek a halak aláásnak és rájuk dőlhet a kőhalom ill a szikla. Az afrikai és Dél-amerikai törpe sügéreknél különösen vigyázni kell, viszont ők cserébe tisztán tartják az üregeiket és a sziklabarlangokat már csak egy jó mechanikai szűrő kell és szinte el is felejthető a talajtakarítás mellettük pláne ha még egy-két anci is segít.:D
2020. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem csigasügereim vannak és ásnak szét mindent amit találnak. Már nem tudom mitévő legyek velük, nincs nagy kőhalom de pár nehéz kő akad félek rájukborul
2020. dec. 20. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!