Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak?...

Mi baja lehet a bettámnak? Miért úszik furcsán?

Figyelt kérdés

3 hete van meg, egy 43x43x43cm-es nano kockában van, egy atman cf-800 szűrő és egy odyssea d450L led világítás, szettbe vettem használtan.

100wattos melegítő, 26ra állítva a hőmérő 27-et mutat.

6 hete lett elindítva.

Vannak növények is, igaz nem sok:

Gömbmoha, anubias, tüskés hínár, némi békalencse.

Az akvárium hátulján fekete fólia van.

Égertobozt is tettem az akváriumba, amitől enyhén tea színű lett.

A tünet: gyakran az akvárium sarkánál felfelé úszik, mint ha ki akarna ugrani. Néha hirtelen cikkcakkban úszkál, mintha valami idegesítené.



2021. jan. 4. 18:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja és heti 20 litert cserélek, sera aquatannal klórmentesítek
2021. jan. 5. 05:46
 12/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Kíváncsi vagyok én is majd a fejleményekre.

A sodráscsökkentés mellé a S. Narval által ajánlott árnyékolást én is javasolnám, még úgy is, hogy van a vízben égertoboz. Hátha...

Egyébként mióta van meg a hal?

Mindig így viselkedik? Nem lehet valami eseményhez kötni?

2021. jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
A kis áramlás miatt majd gyakrabban kell a talajporszívózás, legalább a heti vízcserék alkalmával.
2021. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Salx Narval ***** válasza:
Ennek így jónak kell lennie, vagyis nagy vonalakban jó ahogy csinálod kiegészítve a javaslatokkal. Ha ennek ellenére nincs 1-2 napon belül változás próbálkozz 10perces fertőtlenítő gyors fürdőkkel ( napi 2-3 alkalommal) pl Parakill-Dezinfekt vagy Metilén-Malachit kombóval ( 10-10 csepp kb 4liter akváriumból vett vízhez. Erre a 10 percre nem szabad otthagyni a halat, figyelni kell és ha furcsán kezdene viselkedni, tovább kell hígítani a keveréket, ha így sem bírná vissza kell tenni és tartós fürdővel kell próbálkozni de ezt most nem részletezem, lássuk előbb a fejleményeket.
2021. jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sajnos reggelre elpusztult a bettám, köszönöm a segítséget.

A szája alatt a hasánál van 1 kis dudor,ezt csak akkor vettem észre, mikor kivettem a tetemet, meg olyan sárgás-üveges lett a szeme, biztos valami betegség volt.

Próbáltam úgy összehozni a technikát, hogy minden jó legyen neki, vártam is 3 hetet, mielőtt telepítettem, de valami mégse klappolt.

Most egy hetet biztos várok az új hal telepítésével.

2021. jan. 6. 08:44
 16/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

"Próbáltam úgy összehozni a technikát, hogy minden jó legyen neki,"

Igen, ez látszik is a leírasodból.


Én azt mondanám- most, hogy nincs benne élőlény- kezelném az akváriumot legalább metilénkékkel, de majd jönnek az okosabbak, és megmondják hogy mivel érdemes.

A kezelés után viszont 3 hetet várj az új hallal, mintha 0-ról indítottak volna.

Törekedj arra, hogy a növények ez alatt a 4 hét alatt minél jobban érezzék magukat, és telepíts még pl. Limnophila sessiliflorát. Ebbe bele tud bújni, a finom levelei menedéket nyújtanak neki.

2021. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is sajnálom. Valószínűleg már betegen vetted mert ahogy írtuk nem voltak tartásbeli gondok. Sajnos nem tudhatjuk, hogy milyen betegségbe pusztult el de feltételezhető, hogy belsőszervi elváltozás mivel nem dörgölőzött. Az egy hét kivárás mindenképp kevés lesz, ha fertőtlenítesz akkor lenullázod a bontóbacikat és az csak hetek alatt szaporodik fel újra. Ha fertőtlenítőszer nélkül a kivárásra játszol akkor is min 3 hét kell mire gazdatest nélkül vélhetően elpusztulnak a legismertebb kórokozók. Én nem kockáztatnék, letolnám neomagnollal ( nálad 2-3db feloldott tabletta kell) az egész akváriumot, minden eszközt és újra indítanám. Ez min 3 hét kivárást jelent bacikultúrával, ha árpaszalmát is használsz akkor 2 hét. Ha kockáztatsz, akkor csinálj 50% vízcserét talajporszívózással, 2 nap elteltével még egyet és újabb 2 nap után jöhet az új hal. A halat a fentebb említett malachites gyors fürdővel fertőtlenítsd és most ne felejtsd el információt kérni a tartási körülményeiről és arról az értékről fokozatosan szoktasd át. A növényzet dúsítását én is szorgalmaznám, erre a célra Kálium, vas tartalmú nitrát és foszfátmentes tápszert ajánlok.
2021. jan. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Árpaszalma- na, nekem ez új.

Kigugliztam. Ahhoz képest, hogy melléktermék, nem olcsó. Kerti tavak a írják a használatát, mint természetes algaírtó.

2021. jan. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Ma veszek neomagnolt, és megcsinálom a fertőtlenítést.

Tegnap ültettem hemianthus micranthemoides-t, es limniphilia sessiliflora-t. TF planter es Macro jó lesz a növényzetnek? Ezt ajánlották.

A növényeket nem fogja bántani a fertőtlenítés?

Mennyi idő után cseréljem a vizet, és baktériumot mikor rakhatok bele a kezelés után?

Előre is bocs a sok kérdés miatt!

2021. jan. 7. 06:21
 20/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Kérdezz csak bátran!


A táp, a mit ajánlottak, állítólag a legjobb Low-tech-be.

Vízminőséget egyébként tudsz mérni? A tapozás belöveséhez az is fontos. Keménység, nitrát, foszfát legalább (azt hiszem).


De szerintem első most a fertőtlenítés, a restart.

Ezt a neomagnolos dolgot Salx tudja jobban, de szerintem rövid ideig a növények is maradjanak, mert akkor már azok is fertőtlenítve lesznek, aztán legfeljebb kiszeded őket egy vízkezelővel előkészített vízzel teli edénybe. A szűrőt a kezelés alatt járatni kell, hogy a szűrőnek a vízzel érintkező minden felülete fertőtlenítve legyen.

2021. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!