Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok némi infót a...

Mondanátok némi infót a baktérium virágzásról?

Figyelt kérdés

Okítom magam az akvarisztikában, de erről alig találtam infót.

Mi okozza, ártalmas vagy sem, hogyan szüntethető meg, mely baci szaporodik el ilyenkor és mitől?

Minden érdekel :)



#baktérium virágzás
2021. jan. 26. 11:26
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Nem az algavirágzásra gondolsz? Amikor tiszta zöld lesz a víz. Azthiszem a sok szerves tápanyag a vízben okozza elsősorban (mint ahogy a legtöbb alga úgy ez is akkor jelentkezik ha valamiből többlet van vagy x és y nincs egyensúlyban egymáshoz képest). Lényegében a vízben lebegő algák szaporodnak el. Ártalmas s kellemetlen, csúnya s sokszor büdös. Orvoslására jó a “sötét kúra” azaz pár napig teljes sötétségben legyen az akva (letakarod s nem kapcsolsz lámpát) s a kajaforrás megszüntetése vagyis ezalatt nem tápozol/ etetsz. Emiatt folyamatosan pusztulnak viszont emiatt sok ammónia lesz a vízben ezért gyakori vízcserék szükségesek, nem túlzás akár a napi 15-30% sem. A növények van ,hogy kissé megsínylik ezt a procedúrát de jobban bírják mint az algák.

Ha sikeres lett a kúra akkor fejlődő növényzet, normál mennyiségű tápozás/ etetés és rendszeres részleges vízcserék mellett a legtöbb algához hasonlóan nem fog újra előjönni.

2021. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket az oldalakat ismerem.

Amúgy nem, nem az algavirágzásra gondoltam, én a bacivirágzásra vagyok kíváncsi,amikor állítólag ilyen tejszerű, opálos lesz a víz. Teljesen vagy csak a felszínén. 1 szakkönyvben írták, de csak érintőlegesen.

2021. jan. 26. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Etetés leállítása, teljes blackout, erőteljes szellőztetés, biológiai szűrés helyreállítása, germicid cső (uv-s szűrés) .

Ha még nincsenek halak, akkor fertőtlenítőszer. (metilinkék)

2021. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ó, ez érdekes volt, köszönöm :)
2021. jan. 27. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!