Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Telepítéskor miért kell várni...

Telepítéskor miért kell várni a halak beletételével?

Figyelt kérdés

Egy ismerős üveges csinált nekünk egy akvariumot,majd elmentunk halat és a hozzávalokat megvenni!Vettünk melegitőt,viztisztitós lélegeztetőt,homokot,egy arany halacskát


...de azt mondta az eladó,hogy csak 3nap múlva tegyük bele a halat a kész akváriumba,és több halat majd csak15 nap múlva vegyünk!Na a sógorom másnap közölte,hogy milyen baromság már ez,ez csak egy hal nem lesz neki semmi baja és beletette az akváriumba!Holnap lenne a harmadik nap,tegnap óta van benne,tegnapelőtt este töltöttem fel vizzel az akvariumot!Azóta azt lesem nincs-e valami baja!Azt nem mondta el az eladó pontosan,hogy miért ne,és hogy mi baja lehet a halnak!33évvel ezelőtt voltak halaim gyerekkoromban,akkor nem kellett igy vigyazni!



2021. febr. 21. 14:58
1 2
 11/18 Skid05 ***** válasza:
100%
Nézd, állattartói múltaddal beláthatod: anélkül ne tartsunk állatot, hogy előzetesen (!) utánanéznénk az igényeinek. Másrészt mindig van hova fejlődni, mások tapasztalatából is tanulni, különösen igaz ez az akvarisztikában, ami oly szerteágazó, hogy egy egész emberöltő nem elég minden szegmensének kiismeréséhez. Eltelt 33 év és itt van a végtelen információforrás pár kattintásra, az akvaguru például páratlanul jól strukturált, nem használni vétek lenne, évtizedek tapasztalatait foglalja magába. Ne a sógorra hallgass, a „csak egy hal” mentalitás rendkívül kártékony, az állattartói felelősséget-, az élővilág iránti tiszteletet felsőbbrendűen nélkülöző, teljes mértékben idegen kell, hogy legyen ettől a hobbitól. Ne lépjünk vissza a startmezőre.
2021. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es anonim hozzászóló!Tudod mi a nagyon elkeseritő???Hogy 26 év elteltével milyen arrogánsak lettek a

MAGYAR emberek!!!Sokszor hallottam róla amiota külföldön élünk,de soha nem akartam elhinni!Nem mentem szembe semmivel,nem mondtam meg hogy hogyan kell csinálni,sajnalom ha ertelmezni nem sikerult!Csak azt mondtam,hogy minden akkori tudásomat bevetve,sikerult 7evig egeszsegen tartani őket,a további sorsukat nem tudom!Csak annyira tisztelem az allatokat,hogy meg sem eszem őket,de sok ember itt arról ir,hogy mi az hogy "csak egy hal",kozben valószínű mindenki nagykanállal tolja a halaszlét...De tudod mit,most láttam igazán,hogy tenyleg "csak egy hal"!!!Viszont mi emberek vagyunk,akiknek minimum tisztességgel kéne beszélniünk egymással!Egy kérdésre egyszerűen valaszolni megadva a sima emberi tisztelet!Azoknak hidjem el,hogy milyen fontosak a halak,akik az embertársaikat sem tisztelik???Sajnos neked is bőven juthatott az apai vérből!Nekem nincs miért szégyelnem magam,de neked annál inkább,hogy erre a szintre jutottál 2021re...

2021. febr. 21. 18:57
 13/18 A kérdező kommentje:
Elnézést az előző 11esnek szólt,akinek moderálták a "kedves"hozzászólásait...
2021. febr. 21. 19:55
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsiságból, milyen halakat tartottál 7 évig a leírt körülmények szerint?


Mert pl. egy guppi nem él 7 évet. Egy aranyhalnak pedig az semmi.

2021. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
67%
Kár, hogy törölték a 11-es (és 12-es) kommentjeit. Igaz, néhol nyersen fogalmazott de nagyon igaz volt amit írt.
2021. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem emlekszem pontosan,akkoriban szerintem színre, szépségre valasztott a bátyám,vagy amit ajanlottak neki,de szerintem neon hal az biztosan volt,alga evő,és ha jol emlekszem piros guppinak mondták akkor,es volt fekete is!A piros guppiktól lett a rengeteg kishal,amit nem lehuztam a wc-n ahogy itt par hozzászólás féltelezi,hanem elvittem az állatkereskedőnek,aki gondolom később értékesítette öket!Nem tűnt nehéz feladatnak akkoriban a háztartás, es senki nem is kövezett meg érte abban az időben!De már ez is megváltozott sajnos!
2021. febr. 21. 20:18
 17/18 A kérdező kommentje:
Igy van személyeskedést, sertegetest stb.azt pont otthagyták!
2021. febr. 21. 20:36
 18/18 anonim ***** válasza:

Van amúgy "halas bejáratás" de ezt manapság elfogadhatatlannak tartják mert az ammónia és nitritek mérgezőek a halra, megviselik a szervezetét, jó eséllyel elpusztul.


Túlélheti persze a hal/halak, és ezért lehetséges a "csak úgy beletettem a halat és jó volt".

Csak ha van jobb módszer, miért ne azt válasszuk ahelyett hogy a legyengült hal betegségeit, uszonyrothadását kúráljuk utána hetekig.

2021. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!