Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány hal tartható egy kB...

Hány hal tartható egy kB 300l-es akváriumban?🐟🐠🐚 Kép lent ⬇️

Figyelt kérdés

Hétvégén voltunk egy üzletben, ahol szerintem sok halat sóztak ránk és nem is biztos hogy ők így együtt ebben a formában tartható..

Kezdők vagyunk, úgyhogy kérlek nézzétek el, ha hibáztunk.


Kb 1 hónapja indítottuk az akvát elő növényekkel 50-50%-ban ioncserélt és csapvízzel, hétvégén hoztunk bele soooook halat, szerintem rengetegen vannak.

-52 Neon hal

-10 vitorlás (kicsik, nem eszik, nem bántják a kisebbeket inkább egymást fenyítik néha)

-4 gyöngy Gurami

-4arany Gurami

-6 indiai üveg harcsa

-4 Black molly

-4 arany molly

-5 Venezuela Orange

-6 zöld szumátrai díszmárna (ebből volt 6 piros csíkos, őket követtük mert csipkedtek a többieket)

-2 kék Ramirezi

-2 sárga Anci

-8 Szifo

-8 csigusz


Bárkinek bármi észrevételd van, légyszíves írjátok meg.

Célunk hogy egy jó kis csapatot éltessünk, látszólag jól érzik magukat, de szeretnénk ha később sem lenne gond.


Amit enni kapnak: lemezes, 2 féle tabletta és perla lárva, felváltva.

Növények napi 1x kapnak 2féle novenytapot.


Egy nagy eheim külső szűrőnk van és egy belső szivacsos.


[link]



2021. ápr. 22. 09:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már gondolkodunk a megoldáson!
2021. ápr. 26. 16:05
 12/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
67%

Egyébként csak most néztem meg a képet alaposabban s feltűnt, hogy vannak ilyen fehér kövek meg kagylóhéjak. Azokat vegyétek ki mert így semmi értelme a vízlágyításnak ha azok benne vannak mert a folyamatos oldódással keményítik a vizet. Max a kövek maradhatnak ha csináltok egy savpróbát és nem pezsegnek (ecetet, háztartási sósavat stb csepegtettek rá s ha pezseg akkor mésztartalmú tehát keményít).

S ha már itt tartunk nem árthat egy Neptun vagy JBL-es Kh és Gh cseppteszt sem, talán ez a két márka a leggyakrabban használt (Neptun olcsóbb de néha pontatlan; JBL drágább s külön van a Gh és Kh de pontosabb).

2021. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi, a kagylókat épp a tegnapi vizcserénél vettük ki, a nagy köveket pedig az elmondottak alapján teszteltem az elején és nem volt velük gond, ezért mertem berakni őket.


Utóbbinak utána olvasok mert erről sajnos még nem hallottam, köszi szépen mégegyszer!

2021. ápr. 27. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!