Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakill egészséges halnak?

Parakill egészséges halnak?

Figyelt kérdés
Van egy halam, aki folyton vakarózik. Sajnos nem tudom eldönteni, hogy pöttyös-e, vagy sem, mert nem hagyja magát nézni, illetve a pikkelyei is pont olynaok, hogy nem egyértelmű. Ha parakillt adok neki, de közben egészséges lenne (azaz nem pl darakór a baja, hanem csak valami más), akkor lehet baja?

#hal #egészséges #darakóros
2022. febr. 9. 18:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

A halnak nem, csak közvetetten, mivel a szűrésedet kinyírod vele!

Ha meg nem lesz szűrés, ami lebontsa az ammóniát, megmérgezed a saját ürülékével, nem csak azt a halat, hanem az összeset!


Vedd külön, és gyorsfürdős kezelésekkel kezeld külön karantén akváriumban. (vagy bármi külön edényben.)

2022. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem azt, de ha beteg lenne, akkor is úgyan úgy kéne gyógyszer...

Milyen gyorsfürőkkel? Ha darakór, amire gyanakszom (egyedül van a hal, ancival), akkor nem lenne jobb már most adni neki paraillt?

Most tettem be új szűrőt, teljesen origin, ha az egyensúlyra gondolsz, még nem alakult ki

2022. febr. 9. 19:31
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát... így valóban picit más a dolog. Mondjuk érezd magad leb-va, mert ha hal van benne, akkor biológiai szűrésnek is kéne lenni, előttük kellett volna 3 hét üresjárat.

Ha meg csak a szűrő új, akkor van ott lebontóbaci, csak épp az aljzatban.


Na mindegy, hát közvetlenül baja nem lesz tőle a halaknak, csak ugye etetni se lehet kúra közben, pont a biológiai szűrés miatt, amit így még tovább hátráltatsz, mert amíg a gyógyszer el nem tűnik, addig nem lesz lebontóbaktériumod, márpedig ha azokat kinyírod, akkor a gyógyszer eltűnésétől számolva kell vagy hónap, mire az stabilan helyrejön!


Jó lenne azért csak eldönteni, hogy van e pötty, vagy nincs. De amúgy pöttyök nélkül is bőven lehet darakóros!!!

Nehéz kérdés, azt hiszem, én is gyógyszereznék.

A sózást is szokták ajánlani, az kíméletesebb a lebontóbaktériumokkal, de a harcsa nem nagyon örülne neki. Meg hát a só az azért messze nem olyan hatékony, mint a gyógyszer. Gyorsfürdőből meg van pl. ez a neptunos, nem is olyan drága, talán egy próbát megér.

2022. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Most tettem be új szűrőt"- kb egy hétig nem volt, mert annyi idő alatt jött meg, a régi egyik napról a másikra feladta.

Étvágya van, hatalmas, de brutál módon vakarózik. Nem tudom, mi lenne a megoldás. Gyógyszer-mi? Parakill? Szűréssel? Etessem közben a halat? Hát éhes...:(

Sót próbáltam, de nem sok minden változott.

Gyorsfürdő? Neptunosat én is néztem, de az nem késő? Metilinkékem van, holnap reggel megyek be boltba.

2022. febr. 9. 19:59
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem szűréssel, hanem erős levegőztetéssel, és etetni is tilis, a teljes kúra alatt, ami simán lehet több mint egy hét is!!!

[link]


[link]

2022. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Ez is te vagy, ugye?


"kb egy hétig nem volt, mert annyi idő alatt jött meg, a régi egyik napról a másikra feladta."

Ammónia lesz a gond, nézz ma egy 30%-os vízcserét, meg holnap is.


A darakórra amúgy elég a hőmérséklet emelés + mellé fokozott oxigén beoldás. Nézz utána, x hőfok felett pusztul a darakór.

2022. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
En vagyok, igen. Nem jutok elorebb, hogy mit kezdjek vele az ido meg telik. Vegul adtam neki pici latakillt, volt most metilinkekes furdo, kapott sót is… a vizhot is megemeltem.
2022. febr. 9. 21:53
 8/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, egyelőre kivárnék.

Adnék egy esélyt a gyorsfürdőnek (másik edénybe szívsz le akváriumvizet, bekevered a gyógyszerrel, 5 literhez fél tubus) és fél órára benne hagyod.

Utána a halat visszateszed, a vizet kiöntöd. Pár napig csinálod.

Ha nem használ, akkor az egész akváriumot kezeld gyógyszerrel. És igen, az alap akváriumban emeld meg kicsit a hőmérsékletet.


Egyébként meg érdemes lenne elolvasni a cikket amit linkeltem.

Elhiszem, hogy nehéz értelmezni, meg megy vele az idő, de több idő fog elmenni, ha vagy 3-szor újra kell kezdeni az akváriumot, meg jó néhány hal belehalhat.

Ez egy ilyen hobbi, kell hozzá némi lexikális tudás is. Ez egy olyan parazita, aminek különböző stádiumú életciklusai vannak.

Az életszakaszai között nem minden esetben hat rá a gyógyszer. Hiába gyógyszerezel, semmit nem érsz vele.

A gyógyszerezés ezért egy hosszú kúra, mert meg kell várni, hogy az akváriumban lévő összes parazita átessen azon az életszakaszon, amikor hat rá a gyógyszer, és megöli őket.


Ezért van az a hosszú cikk, mert ha ezt a folyamatot nem érted meg, akkor rosszul fogsz gyógyszerezni.

Darakórra gyógyszerezni meg egy külön téma, ha nem használ pár nap alatt (mondjuk 3) amiket elkezdtél, akkor gyere vissza.

De amúgy itt is csak azt tudjuk leírni, amit mindenhol máshol is:


pl. rákerestem neked, pont egy gyakoris válasz jött fel, 2-es válasz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2022. febr. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Mintha említettem volna az előző kérdésednél ,hogy legyenek megfelelőek a tartási körülmények és baj esetén se kezdj összevissza gyógyszerezni. Most már igazán írhatnál részletesen azokról a tartási körülményekről mert ha azok rosszak akkor felesleges gyógyszerezni, szélmalomharc.
2022. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
27 fokos víz, 54 literes akva, 2 növény (kicsik), levegozteto, szuro… nem tudom, mit mondjak rola
2022. febr. 10. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!