Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlanátok...

Robetko kérdése:

Milyen aljzatot ajánlanátok egy 60literes aksiba?

Figyelt kérdés
1 betta van benne jelenleg meg négy darab növény. Szilikátos(kovasav)dekorhomok van aljzatnak. Csak ezzel az a baj hogy állítólag a szilikáttól szaporodott el a barna (diatomalga).

2022. máj. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
A halak kerülik a feltűnést ezért olyan közegben érzik jól magukat ahol kevésbé látszanak. Egy vízimadárnak egy világos talaj nagyon magas labda. A túl sötéttel elvileg ugyanez lehet a baj de sötét talajnál pánikoló halat még nem láttam ellentétben a világossal.
2022. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A “túl sötét” aljzattal nem tudom mi lehet a baj, sokan nemhogy sötét hanem telibe fekete aljzatot használnak.

A túl világossal/ fehérrel már lehetnek gondok. Egyrészt a halakat stresszezheti, visszaver a fényből stb. Másrészt állítólag könnyebben algásodik vagy legalábbis jobban meglátszik rajta bármiféle alga, elszíneződés stb. Szóval ha lehet rikító fehéret ne (a színezett vackokat gondolom most már nem kell külön említeni), mással nincs baj.

2022. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Néztem algaevő csigákat amik nem szaporodnak Édes vízi aksiban csak petéket raknak amik elvileg nem kellenek ki. Ti mit szoktatok csinálni a petékkel? Egyébként probléma ha benne maradnak a vízben?
2022. máj. 21. 10:54
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni a petékkel, egy idő múlva eltűnnek, vízminőséget számottevően nem befolyásolja. Egy egészséges szisztémában a csigák semmilyen problémát nem okoznak, roppant hasznosak, nagyra nőnek önszabályozóvá válnak. Ellenkező esetben egyre kisebbek lesznek, invazivvá válhatnak, megtámadják a gyenge növényeket. Nekem van több édesvizi faj tóban, akvában gondom velük sose volt. Kezdő szinten viszont valóban okozhatnak gondokat.
2022. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Valaki használ ilyet aljzatnak? Japanese soil normál japán szubsztrátum. Véleményt kérek róla. Az invitálpet árulja.
2022. máj. 21. 13:41
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

...

Ha már invitálpet, ezerszer többre mész egy ilyen, minden szempontból semlegességre törekvő natúr égetett agyag aljzattal:

[link]


(nem mellékesen, pont harmadszor írom ezt le)

2022. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
27-es. Akkor te melyiket ajánlod? Unisoil-szubsztrátum vagy denerle quartz travel fekete dekorkavics?( Mondjuk nekem a fekete jobban tetszik)
2022. máj. 21. 15:18
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy.

A denerle dekor homok nehezebb, mert natúr kőzet aljzat.

A másik égetett agyag, könnyebb, porózusabb, baktériumoknak is több helyet ad.

De nálad alapvetően mindkettő használható.

Ha mindkettőt ötvözni akarod, hogy legyen égetett agyag, (könnyű, porózus)

és fekete, az se lehetetlen:

[link]


Ahogy írják, ez elég magas vas tartalmú, ez az egyetlen hátránya, más szempontból semleges.

Amúgy sokan nem is szeretik ezeket a túl könnyű anyagokat, mert labilisabb bennük a növények gyökere. Az ilyen könnyű, égetett agyag aljzatokból ezért simán kell egy 5-6 centi vastagság, hogy megtartsák a növényeket.

2022. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ezeket át kell mosni? Lehet hogy hülyeség de azt olvastam hogy valamilyen aljzatot kell valamelyiket tilos
2022. máj. 21. 15:36
 30/47 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltél az már egy összekevert aljzat? Ez a JBL Manado
2022. máj. 21. 15:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!