Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlanátok...

Robetko kérdése:

Milyen aljzatot ajánlanátok egy 60literes aksiba?

Figyelt kérdés
1 betta van benne jelenleg meg négy darab növény. Szilikátos(kovasav)dekorhomok van aljzatnak. Csak ezzel az a baj hogy állítólag a szilikáttól szaporodott el a barna (diatomalga).

2022. máj. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
58%
A válaszom inkább zavarkeltő mint hasznos: A talaj ne legyen fehér, (ez még érthető). Legyen "élő", (ez már ködös). Ha a "szőröst" nem kiírtod hanem megszelidíted akkor nem ül meg a mulm hanem beépül a növémyekbe, (ez már már botrányos). Nem is fogom megvédeni, még nem.
2022. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

A kvarchomokot amúgy ki lehet savazni, (sósavval) és akkor nem lesz meszed, de amúgy egy kemény vízbe a kvarchomokból nem sok mész oldódik ki.

Ettől lecserélheted.

[link]


Itt van nagyon sok. Neked inkább egyszerű homok kell, amiben semmi tápanyag nincs, nem befolyásolja a vízparamétereket. Ilyet keress a leírásokban. Pl

[link]

2022. máj. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Korábban jeleztem ,hogy nincs értelme privátban üzenetezni nem ez nem olyan téma s csak a saját dolgodat nehezíted. Mivel kb ehhez a kérdésedhez érkezett a legtöbb válasz ezért idemásolom amit nemrég küldtél:

“Nekem a világítás egy ledes fénycsővel müködik. Csak watt van feltűntetve azért adtam meg wattot. Lumen nincs! Ha jól értem nekem 60 literes az aksi 60*5 30wattos fényforrás kellene minimum? Vagy 2*15?”


Mivel továbbra is LED-ről beszélünk ezért nem biztos ,hogy a wattban elért közepes fényerő az lumenben is közepes lesz. Illetve nem csak az erősség számít hanem a hullámhossz is mert ezer módon ki lehet keverni adott fényt, főleg LED-el. Ez ez nagyon szerteágazó téma, szép nagy szakirodalommal.

Hagyományos fénycsöveknél némileg egyszerűbb a dolog. Ott a 860, 865 illetve a 960 és/vagy 965-ös jelzésűek megfelelőek (pl: 865 az azt jelenti ,hogy 80% fényvisszaadási index és 6500 kelvin színhőmérséklet). Bennük a piros-zöld-kék arány úgy van ,hogy általában jó a növényeknek és egy színhelyes képet ad. Viszont hátrányuk ,hogy a fénycsöves világítás kezd kiszorulni a LED-ekkel szemben, annak ellenére ,hogy gazdaságosabb. Illetve jól kell fényterelőt használni mert ugye a LED-el ellentétben a fénycső minden irányba világít s ezért “kárba veszne” az amit felfele világít.


LED-eknél meg van ezernyi féle ezernyi variációval. A gyári szettes gagyik is egyek a sok közül :/ Vannak híres nevek mint mondjuk a Chihiros, Aqua Week Raptor (csak ,hogy mondjak hirtelen legalább kettőt, amúgy vannak még páran) amikre nem szoktak nagyon panaszkodni, sőt.


Egyébként igen, érdemes némileg egyenletesen megvilágítani az akváriumot. Ha kell akkor inkább 2 fénycsővel, nem muszáj ragaszkodni egyhez.

2022. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Én sem válaszolnék a privátra inkább ide: A világításnak arányban kell lennie a növényzet pillanatnyi igényével ami sok dologtól függ. Kezdve annál hogy mivel és mennyit etetsz, addig hogy tápozol-e és ha igen mivel. Jelenleg nem kapsz olyan armatúrát sehol ami megkérdezi a növényeket mit szeretnének, pláne ha egyenletes megvilágításról beszélünk. Ha van barkácsolási kapacitásod neked kell összedobnod, ha nincs 13.-válasz a tiéd.
2022. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
A tegnapi privátra: Igen de még nem aktuális. Az alapokat meg kell tanulni, főleg hogy legyen összehasonlítási alapod. Aztán majd eljön az idő amikor hasít a rendszer, te adsz tanácsokat másoknak és akkor felejtsd el amit írtam. Vagy eleged lesz a szélmalomharcból az arrogáns tanácsokból, akkor majd idézd fel mielőtt felszámolnád.
2022. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Még annyit kèrdeznèk hogy a szivattyúnak állandóan kell forgatni a vizet? Teljesen minimumra vettem. Azèrt kèrdezem mert írtátok hogy a bettának nem jó a nagy áramlás.
2022. máj. 19. 21:23
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy nitrifikáló szűrőre épülő rendszerben mindig mennie kell. Ha még most is erős, Kis szúnyoghálót drótozz a kivezető cső elé ami szétszórja az áramlást.
2022. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Etetés 3 naponta tropical betta granulátum meg néha kap fehér szunyoglárvát(nem élő) tápozás Easy-Life profitó hetente 5ml
2022. máj. 20. 21:56
 19/47 A kérdező kommentje:
Abból mi az igazság hogy nem szabad túl világosnak vagy túl Sötétnek lenni az aljzatnak?
2022. máj. 21. 08:20
 20/47 A kérdező kommentje:
20-as nagyon vicces gyerek vagy😁😁
2022. máj. 21. 09:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!