Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlanátok...

Robetko kérdése:

Milyen aljzatot ajánlanátok egy 60literes aksiba?

Figyelt kérdés
1 betta van benne jelenleg meg négy darab növény. Szilikátos(kovasav)dekorhomok van aljzatnak. Csak ezzel az a baj hogy állítólag a szilikáttól szaporodott el a barna (diatomalga).

2022. máj. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
37-es. És tènyleg van ilyen videója este megnéztem. De viszont ráírányitottam a hátsó üvegre en a kifolyó csónakot így már alig van valami áramlás. Inkább csak fodrozodik a víz felszín.
2022. máj. 22. 14:06
 42/47 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek arról ha tennék az aksiba egy növényes fénycsövet pluszba a ledes fénycső mellé?
2022. máj. 29. 16:51
 43/47 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez hülye kérdés de kb mennyi növényt tegyek a 60litres aksimba? Egyébként az egyik növénynek zöldes narancssárgásnak kellene lennie de csak zöld a színe,ez mitől van?
2022. máj. 30. 21:33
 44/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Mi a véleményetek arról ha tennék az aksiba egy növényes fénycsövet pluszba a ledes fénycső mellé?”


Mármint azokra a rózsaszínes-lilás csövekre gondolsz? Nem muszáj. Azokban annyi az extra ,hogy kb csak piros s kék hullámhossz van bennük mert a növények elsősorban ezeket hasznosítják. Viszont a sima napfényesbe is van piros s kék csak az ki van egészítve zölddel amit a növények ugyan nem hasznosítanak viszont így színhelyes fehér fényt képes adni, már ha kb 6.500 kelvin körüli a cső. Annál alacsonyabbnak egyre vörösebb, magasabbnak meg egyre kékebb/ fehérebb fénye van. Ez megfigyelhető az utcalámpáknál is mert előfordul ,hogy nem figyelnek oda a színhőmérsékletre, csak a foglalatra, s az egyik lámpa vöröses-sárgás míg mások inkább majdhogynem rikító fehérek.


“Lehet hogy ez hülye kérdés de kb mennyi növényt tegyek a 60litres aksimba?”


Szerintem amennyit csak tudsz.


“Egyébként az egyik növénynek zöldes narancssárgásnak kellene lennie de csak zöld a színe,ez mitől van?”


Vannak növények amik erősebb fényben öltenek narancsos árnyalatot (pl: indiai vízicsillag, bacopa stb). Ha nem erős a fényed akkor ez akkor figyelhető meg ha hagyod felnőni a felszínig, olyankor a teteje kicsit megvörösödik.

Vannak fajok amik meg alapból vörösesek. Általában ők valamivel fény és vasigényesek mint egy hétköznapi zöld változatuk/ rokonuk/ egyéb. A lényeg ,hogy egészségesen és fajtájára jellemző ütemben fejlődjön. Az már másodlagos ,hogy milyen árnyalathoz van kedve.

2022. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Azt írtàtok hogy ne tápozzam a növényeket mert jelenleg az almát tápozom. Viszont a csigák elég szépen kitakarították az algákat. Most két naponta 4-5 hétig vízcserézek. Ameddig ennek nincs vége addig ne is tàpozzak? ( Easy Life Profitó heti egyszer 5ml)
2022. máj. 31. 17:41
 46/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Azt a növényzet és az algák “mondják meg” ,hogy kell-e tápozni, mit s mennyit. Figyeld hogyan fejlődnek, milyenek az új levelek, milyenek a régiek, milyen algák jelennek meg már ha megjelennek stb-stb. Majd az ajánlott szakirodalmakat kézbe véve azonosítod a hiánytüneteket s ahhoz mérten tápozol azt amit kell. A lényeg ,hogy mindig kicsivel kezd (pl: a gyári ajánlás felével vagy ilyesmi) s várj 1-2 hetet mire reagálnak a változásra. Utána a reakciójukhoz mérten változtatsz ha szükséges.
2022. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
Cryptocorine növények ezekről kérnék véleményt. Ezek állító lag kevés fénnyel is beérik. Arra gondoltam hogy teszek bele gyorsan nővő növényt is. Ezért akarom erősíteni a fényt,lehet hogy nem jól tudom de szerintem a gyorsan növő növénynek kell az erősebb fèny. Ezek a cryptocorine növények együtt elvannak màs növényekkel? Igaz írtàk hogy elvannak kevés fénnyel,de gondolom nem sértődnek meg ha erősebb a fény. Állítólag a betta is szereti az erős fényt(ezt olvastam Google😄)
2022. jún. 1. 20:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!