Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akváriumról?

Figyelt kérdés
[link] 60 literes Íves szerintetek jól bevan rendezve ?
2010. szept. 19. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
keves a noveny es sok a csokibogyo alul :) a feny is tul hideg. Kicsit tobb zold es kavics, aztan oke :)
2010. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is rettentően kevés a növény, vegyél nagyobbakat hátra, a vitorlások amúgy is szeretik a zöldet. A hajóroncs ízlés kérdése, én nem tenném bele, de ha neked tetszik, akkor ok. Meg egy hátteret illik ragasztani, nekem egy sima fekete karton van, de az is nagyon kiemeli a halak és a növények színét, ezeket a tájképeseket én gagyinak találom, de abból is láttam már szépet.
2010. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaja, szerintem is több növény kellene bele, de amúgy szép. :)
2010. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is több növény meg hátra tehetsz esetleg tehetsz direkt akváriumokra való posztert és akkor nem látszik át, nagyon szépeket lehet venni :)
2010. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak egyszer a tehetsz :D
2010. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal kezdeném, hogy egy kis lámpa tunining, tehát kicserélném a fénycsövet ilyenre:


Kompakt fénycső Dulux L 36W/865 Daylight 6500K 24x44x411mm 2G11 Azonosító: 01041 1.790 Ft

Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 2x39W; L 1x36W Azonosító: 00907 4.700 Ft

+ FOGLALAT

+ TARTÓBILINCS



Ezeket a TUNGSRAM márkaboltban venném meg

a Bécsi út 67.-ben


és utána raknék bele több növényt.



Mert most hiába rakod tele növénnyel, az a baj, hogy kevés nekik az a fény ami most van.


Vagy ha "anubias" növényt raksz bele, annak végülis nem muszáj nagy fény.

2010. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

vagyis a fénycsőelőtét az csak 1x39watt kéne bele, és nem 2x csak elírtam, bocs.


-------------------------------------------------------

Na de akkor már kicsit jobb fénye lenne, mert most ez kb 15watton világít ha jól látom. (így meg 36wattos lehetne a lámpád).



Sőt lehet hogy hosszában még egy 55wattos is beleférne ebből a csőből a műanyag tetődbe. Az 55wattosnak meg már elég jó fénye van.

2010. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár az 55 watt lehet hogy nagyon melegedne és leolvadna a teteje :)


A 35wattost azt viszont merem ajánlani, mert azt én már kipróbáltam, nekem olyan van benne, és sokkal jobb lett a fénye, mint a gyári neon volt.

2010. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már meg ne haragudj de ez ocsmány...


- Tök üres

- Átlátszik a túloldala?! Legalább egy fekete kartont tegyél mögé, mindjárt jobban fog kinézni...

- Elsüllyedt Noé bárkája? Giccses mint egy cigányputri

- A nagy ér ormótlan szűrőt a hátsó falhoz raknád legalább....

- 2 szál növény van benne..

- A színes kavics meg aztán mindennek a teteje


Az akváriummal egy csöpp természetet kéne hozni a 4 fal közé, legalább úgy rendezd be, hogy ne egy cirkuszi porondra emlékeztessen, hanem annak a szerencsétlen halnak az eredeti lakhelyére, jelen esetben az amazonasra.

2010. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!