Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adnátok tanácsot a "lebegő...

Adnátok tanácsot a "lebegő békáról"?

Figyelt kérdés
Bocsánat, hogy ebbe a kategóriába tettem a kérdést, de nincs kétéltű kategória. Ezek a békák kb. olyanok, mint a törpe karmosbékák. A méretükben megegyeznek, viszont sosem mennek le a víz aljára, hanem a felszínen lebegnek, belekapaszkodnak a felszínen úszó vizinövényekbe. Van 4 db ilyen békám. Én törpe karmosbékának vettem őket, a kereskedésben legalábbis annak árulták, de pár nap elteltével, és a google segítségével kiderült, hogy ezek nem törpe karmosbékák, hanem úgynevezett "lebegő békák". A kereskedésbe később visszamentem, de már akkor nem árultak ilyen békát, gondoltam felvilágosítom őket, hogy ezek nem karmosbékák. Az a problémám velük, hogy nem tudom mivel etethetném őket. Semmi olyasmi nem jöhet szóba, ami lesüllyed a víz alá, szóval a fagyasztott kaják kizárva. Mert ők nem keresik a táplálékot, nem mennek a víz aljára. Egész nap egy helyben lebegnek, illetve kiülnek a kis sziklára, amit beraktam nekik, de ott is mozdulatlanul, akár 24 órán keresztül is. Már két hónapja megvannak, eddig csak szárított szunyoglárvát, és vizibolhát kaptak, mert az fennmarad a vízen, de azt is úgy eszik meg/veszik észre, ha közvetlenül eléjük szórom, vagy éppen a fejükre. És akkor sem vetik rá magukat, hanem egy jó idő múlva talán bekapnak egyet-egyet. Valójában nagyon ritkán láttam őket eddig enni, volt amelyiket még sosem. A kaja nagy része megmarad. A google egyetlen egy oldalt dobott ki, ahol erről a fajta békáról írnak, kb. 4 sorban. Ott az írják, hogy viaszmoly lárvával, kis tücsökkel, muslicával lehet őket etetni. De a legkisebb tücsök is majdnem akkora, mint ezek a békák, úgyhogy nem tudom hogy adhatnám oda. Nagyon kis békák, kb. 2-3 centisek. A muslicát is hogy adjam oda? Egyáltalán hol vegyek muslicát? Az akvárium amiben vannak, nincs lefedve, de ők nem kapják el a repülő rovarokat, szóval nem tudom hogy tudnám őket élő kajával etetni. Semmire nem reagálnak. És csak változatossá szeretném tenni az étrendjüket, gondolom nem az álmuk, hogy szárított szúnyoglárván éljenek. Esetleg az élő vizibolha a víz felszínére feljön? Még azt megpróbálnám. Próbáltam élő szúnyoglárvát, de az összes a víz aljára süllyedt, és ott voltak, a békák meg persze rájuk sem hederítettek. Így nem is ették meg őket. A bolha is ilyen? Lemegy a víz aljára? Sajnos sehol nem tudtam információt szerezni ezekről a békákról, sehol nem ismerik őket. Talán ti tudtok némi tippet adni, és bocsi, hogy hosszú voltam!
2010. nov. 27. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Farkatlan kétéltűek:


Lebegő béka-Occidozyga lima

A lebegő béka Indonézia lakója. Kisméretű faj, a felnőtt példányok 3 cm nagyságúak. Teljesen vízi életmódot folytat.


Viszonylag kisebb ( 20-30 literes ) méretű akváriumban jól tartható. Medencéjükbe helyezzünk különféle vízinövényeket (pl. hínárféléket ). A víz felszínén úszó vízinövények (pl. kagylótutaj, békalencse) között szívesen tartózkodnak, ekkor csak a fejük látszik ki a vízből.


Táplálásukra légy méretű tücsök, lisztkukac, viaszmoly hernyó és légy adható. A hímek rövid hangját, a „csipogó” madár hangjához tudnám leginkább hasonlítani. Tapasztalataim szerint kisebb testű elevenszülő halfajokkal (pl. guppi) jól társítható.


Én ezt találtam eddig, googlében az első link. :) Pici tücskök is vannak eszerint, amit adhatsz nekik + legyek is megoldhatókak. :)

2010. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam van egy kimászójuk és rendszerint azon szinten ülnek, ahol a testük víz alatt, de a szemük már s vízszint felett. A kimászó száraz részére szoktam a (vitaminozott) tücsköt tenni. Látványosa levadásszák, de ha vízbe kerül, akkor is a felszínen marad. Ott is el tudják kapni. Ha a tücsök nem nagyobb a béka fejénél, akkor meg tudja enni. Jó a muslinca is, de abból több kell.
2010. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Muslincából árulnak röpképtelent, azt viszont nem tudom, hol lehet szerezni. Én még esetleg csipesszel etetéssel próbálkoznék, mondjuk csontkukaccal.
2010. nov. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is ezt találtam a google-ban, amit az első válaszadó írt!


Második válaszadótól kérdezném, hogy mi az a vitaminozott tücsök? Mármint hogyan van vitaminozva? Ha 4 db békám van, akkor 4 db tücsköt kéne beraknom? És milyen időközönként eteted őket egyébként? Olyan pici tücsköt még nem láttam a kereskedésben, ami akkora lenne, mint a békáim feje, mert nagyon kicsik még sajnos, akkor is próbálkozzak a tücsökkel?


Csipeszből próbáltam nekik fagyasztott kaját adni, de nem érdekelte őket.

2010. nov. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!