Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs néha rossz érzésetek...

Nincs néha rossz érzésetek hogy pusztán hobbiból elpazaroltok az akvarisztikával annyi tiszta ivóvizet, meg áramot, míg másoknak napi 1 pohár jut csak?

Figyelt kérdés
Mióta akvarisztikázok mindig ez jár a fejemben vízcserekor és próbálom minél ritkábban ill. felhasználom viráglocsolásra a lecserélt vizet, de a szűrő, fűtő, lámpa akkor is fogyaszt is. Nem szüntetem meg mert amit bevállaltam állatot azt bevállaltam, de ezután majd vmi szárazkultúrás díszállatot fogok tartani, pl. kanárit.
2010. nov. 9. 10:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Röviden, tömören: NINCS
2010. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Salx Narval ***** válasza:
Nálam az akváriumvíz egy udvari tartályba folyik, az esővízzel együtt.Energiatakarékos fénycsöveket használok az egész lakásban.Van egy kis találmányom is, a zuhanyzótálcába építettem egy kis szivattyút és az keringet kb 20liter vizet, akár órákig zuhanyozhatok ennyi vízben.Természetesen előtte lemosakodok, az sajna elveszik, de utána már nincs pazarlás.Nyáron hálás dolog.Akkor készítettem, amikor a kislányom 30 percig zuhanyozott és nem bírtuk kirángatni.:D Sok mindenen lehet spórolni,ha odafigyelünk.A vízcserére sohasem sajnáltam a vizet, de ivóvízzel kertet locsolni, tényleg durva.A WC tartályon már én is agyaltam, de sajnos nehezen kivitelezhető, öntögetni pedig nem szeretném.A miénk tartályos és elzárható, de akkor sem igényel ívó vizet egy WC öblítés.
2010. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hogyha azt gondolod hogy pazarlás akkor miért fogtál bele?

Én társas házban lakok és mivel nem lehetett kutyám így halaim lettek és egyáltalán nem bántam meg.Sokkal szebb mint egy hörcsögnek a ketrece amiben csak forgács van.

2010. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kár ezen filózni, annyi mindenen lehetne spórolni, de ugye mindenkinek más a preferencia rendszere és itt már a pazarlás fogalom meghatározásával problémába ütközünk. Az alapvető szükségletünkön is lehet változtatni ha egy 20 perces tusolással ki tudod elégíteni a szükségletedet ami elvisz x liter vizet, és naponta 5 perccel kevesebb ideig engeded az ivóvizet magadra megspórolsz annyi vizet ami már elég lehet egy heti részleges vízcseréhez.

És mindenki képes lenne a nadrágszíj összehúzására, de nem teszik...

Ami pedig a tiszta ivóvíz megszűnését illeti, a csatornadíjból nyugodtan tudnának tiszta ivóvizet csinálni a szennyvízből lsd a sivatagi országokat a víz pedig adott a Földön, ugyanennyi víz volt a Földön 150 éve is mint most! És most, hogy kicsit be kellene avatkozni az embernek a víz természetes szűrésének folyamatába akkor már megint mint mindig a profit orientált döntéshozók csak kizsákmányolják a Földet az egyszerű nép pedig csak azt látja, hogy el van cseszve az egész...

2010. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tudom a megoldást.

Fürödj cicamosdással napi egy pohár vízben.

A halakat engedd szabadon egy tóba,

és tars otthon egy csapat plüss állatot,

plusz 3-4 élő pókot a plafonon.

Világíts este gyertyával ha szükséges, de inkább aludj.


Így is hangulatos és máris minimálisra csökkent a fogyasztás :)

2010. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
és a medence? nekünk az is van!
2011. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!