Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hal tényleg csak addig...

Egy hal tényleg csak addig nő, amekkora az akvárium?

Figyelt kérdés

Ezt mondják, írják több helyen, hogy ha egy halat kis akváriumban tartunk nem nő nagyra.

Ez igaz?

Egy embert berakunk egy kis helyre, szerintem ki nőné.


2010. dec. 19. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jaja, igaz, nem nő nagyra kis helyen, de lehet hogy hamarabb meg is döglik mert nincs elég szabadsága neki, nincs elég helye úszkálni.
2010. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Valójában szétrepeszti az üveget, és megfullad. Ezé' kell neki nagy akvárium, mert a kicsit széttöri.
2010. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerinted, ha egy fehércápabébit beleraksz egy kis akváriumba nem fog megnőni? Szerintem meg fog nőni és beledöglik a kis helybe, meg abba, hogy nincs elég hely neki a mozgáshoz, mert neki pl az kell, hogy oxigént tudjon kiszűrni a vízből. De sztem ez más nagyobb testű halakra is igaz. Nem véletlen mondják meg, hogy melyiknek mekkora hely kell.
2010. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gfero ***** válasza:
a végleges méretét egy kis aksiba is eléri ha addig nem pusztul el aminek nagy az esélye
2010. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem így van. Egy olyan guppi pl, ami kis helyen születik, nől fel nem lesz soha akkora, mint egy 200literes aksiban nevelt példány. A halakra ugyanis hatnak a környezeti tényezők. Az emlősökre, így az emberre meg nem.

Az, hogy mekkora hely kell neki, azt abból számolták ki, hogy a lehető legjobb körülmények között tartott hal mekkorára nől meg, és egy olyan példánynak mennyi vízre van szüksége.

2010. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
56%
A megfigyelésnek van valóságalapja, de valójában nem az akvárium mérete állítja meg a halat a növésben. Ha egy akvárium kicsi, zsúfolt, nincs elég vízcsere vagy kevés a szűrés, akkor a halak bomlástermékei felhalmozódnak a vízben. Amikor ettől a vízben magas lesz az ammónia koncentráció, akkor a halak növekedése leáll vagy lelassul. Gyakori eset, hogy a túl kicsi akváriumban kicsik maradnak a halak, de ez azt jelenti, hogy az akváriumban rossz a vízminőség. Az ammónia egyébként nagyon mérgező a halaknak.
2010. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez főleg az aranyhalakra igaz, de ahogy az előző válaszoló írta, mindegyikre hatnak a környezeti tényezők. Guppi "tenyésztésre" is van, aki 10 literes "akváriumot" használ, merthogy ez a hal megmarad ennyiben is, de soha nem lesz olyan szép, mint egy normális helyen tartott társa.


Viszont szem előtt kell tartani a hal igényeit. Ez a tulajdonság nem azt jelenti, hogy például aranyhalat tarthatsz gömbakváriumban, mert úgysem nő meg. Megnő, csak nem akkorára, mint amekkorára egyébként nőne.

2010. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez így van, nem nő meg akkorára. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint anno a japán nőknek fa kalodába zárták a lábát, meg erős bandázsba tekerték, hogy kicsi maradjon. Az se nőtt meg rendesen.

Kellemetlen mellékhatásként megnyomorodtak- de a lábuk kicsi maradt...

Kb. ez van a halakkal is.

2010. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták pl. a betta akkor a legszebb minél kisebb aksiban van.szerintem ez nem igaz.
2010. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Doruss ***** válasza:
Szerintem az első pár válaszoló kicsit félreértelmezte a kérdést. Egyébként sok halfajnál igaz, mert ha egy kis akváriumba sok guppi születik (nálam is ez van a növendékakviban) és többen vannak, mint amennyien egy akkora helyen lenniük kéne, kisebbre nőnek. Meg nekem úgy volt, hogy vettem pár szumátrait, amik már teljesen kifejlettek voltak, de a boltban elég szűkösen volt helyük, az én akváriumomban meg kevesebben voltak, és pár hét alatt a kétszeresükre nőttek. Szóval ilyen módon valahogy alkalmazkodnak a környezetükhöz.
2010. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!