Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az nem állatkínzás ha a...

Az nem állatkínzás ha a piacon a pontyokat,1 köbmétert belőlük csak 0.5 köbméter vízzel töltenek fel?

Figyelt kérdés
Tehát összezsúfolják mint a szardíniát. Ugyanitt az év nagy részében 10 halból 9 sérült, például le van törve a szája?
2010. dec. 22. 14:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%
Nem mindegy neked? Pár óra után úgy is meghal, amúgy sem tud gondolkodni. Ennyi erővel mentsük már meg a kígyókat, hátha nem mar meg.
2010. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
De emberek ne marhuljunk már meg! Ez nem emocionális kérdés, csirkére disznóra halra kiba@@szot szigorú Europai Uniós ISO szabály vonatkozik csak a k@@csögök nem tartják be!
2010. dec. 22. 14:50
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a halpiacon van,akkor úgy is mindegy,hiszen ha egy vásárló venni akar egyet,akkor megfogják és feldarabolják a halat.Mondjuk a forgalomtól is függ,mert ha 20 percen belül 10 vásárló van,akkor viszonylag keveset kell szenvedniük a halaknak.
2010. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik ne vegyél ott halat.

Tudom,hogy szabály vonatkozik rá.Sajnálom is őket (horgász vagyok).De nem tudunk ellene mit tenni.Látnád a csirkéket amiket előhűtve vásárolsz.Szerinted az előhűtött csirkeszárny azért van eltörve,mert simogatták?

2010. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Amint mondtam a csirke disznó stb tartására 2005-től szabály vonatkozik, egy 500 oldalas könyv. Nincs benne hogy össze vissza kell törni az árut...
2010. dec. 22. 14:56
 16/24 anonim ***** válasza:
65%

14:42


De igen a szúnyogot megölöm, mert muszáj nagyon el fognak szaporodni :S


Más állatot nem ölök meg :)


Egyátalán nem képmutatás, én nagyon SZERETEM az állatokat, sosem tudnám csak úgy bántani őket!

2010. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ölöd meg, inkább másra hagyod a piszkos munkát, miközben azt prédikálod, mennyire imádod az állatokat. Tipikus ember.
2010. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Norczy ***** válasza:
57%

Hát igen elvileg ez állatkínzás hisz a hal gerinces állat, azaz vonatkozik rá az állatvédelmi törvény! És itt jön a DE sajnos valami élelmiszer bizbasz törvény ezt üti és sajnos nem lehet mit tenni, mert ebben kajának, nem állatnak minősül a hal.

Egy pár éve volt már ez végett botrány, pont így karácsony környékén.

2010. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát igen. Én is sajnálom őket, nem megenni, azt természetesnek tartom, de a bánásmód és a tiszteletlenség engem is felháborít. Azt sem értem amúgy, hogy lefagyasztva vásárolva miért rosszabb megvenni? Lehet, hogy nem vagyok egy nagy ínyenc, de meg nem mondom, hogy melyik hal friss, és melyik frissen fagyasztott. Akkor miért kell meghurcolni őket?
2010. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Platypus ***** válasza:
Szerintem ez csak egy hülye hagyomány. Nem hinném, hogy bármi praktikus oka lenne, hogy élve árulják, egyszerűen ezt jobban megveszik, mint a szeleteltet. Nem mondom, hogy a szeletelt ponty élete és halála rózsaszín leányálom volna, de legalább nem kínozzák hetekig a halála előtt. Fölöslegesen szenvedést okozni egy állatnak nem éppen civilizált emberhez méltó dolog. A hangsúly a fölöslegesen van.
2010. dec. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!