Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A növényes akvárium készítésénél ismernünk kell azt, hogy mik a vízi növények optimális fejlődéséhez szükséges feltételek. Ezzel régebben vajmi keveset foglalkoztak, mivel a növény csak mellékes résztvevője volt az akvarisztikának. Lássuk mi az a négy alappillér, amit szem előtt kell tartanunk.


f01oto019 94 300x225 1.Akvakertészet alapjai: „Nyomd tövig a gázt!


Már kisiskolás korunkban megtanították, hogy a növények fotoszintéziséhez széndioxidra van szükség. Ami alapesetben az akváriumban fellelhető, az igen kevés számukra. Ezt a problémát orvosolhatjuk CO2 adagolással. A legegyszerűbb módszer, ha házilag fabrikálunk egy CO2 reaktort. Nem kell hozzá más, csak egy 1,5 literes petpalack, egy kis cukor, némi élesztő és langyos víz. A kupakot kifúrjuk úgy, hogy egy akváriumi levegőztető cső éppen beleszoruljon. Az üvegbe 2dl cukrot öntünk, majd egy teáskanál élesztőt. Ezt felöntjük 1 liter langyos vízzel és jól összerázzuk. Az átfúrt kupakot rátekerjük és türelmesen várunk. Az erjedés pár órán belül beindul és a csövön CO2 távozik. Ezt egy porlasztókő segítségével az akváriumba juttatjuk.

20 300x225 1.Akvakertészet alapjai: „Nyomd tövig a gázt!


Házi készítésű CO2 reaktor


Természetesen az akvarisztika cégek készen is árulnak CO2 berendezéseket, az egészen egyszerűtől a professzionális mágnesszelep vezéreltig, ami a víz PH-jától függően adagolja a széndioxidot.


Read more: [link]


2011. febr. 5. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült az élesztős módszer megindultak a növények, de túl lehet adagolni, nekem ez sikerült is (pedig azelőtt sokszor csináltam,és semmi baj sem volt) és a halak nem örültek neki.... Azonnal kivettem az aksiból,azóta nem merek belerakni még, pedig van vizuális CO2 mérőm :)
2011. febr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!