Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye nem fognak éhenhalni?

Ugye nem fognak éhenhalni?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb, 100 literes akváriumom, csak mollyk vannak benne, meg néhány növény.

A nyűgöm az az, hogy nyáron el kell mennem. Kb. 10 napra lennék távol. Ki bírják ennyi ideig etetés nélkül?


2011. febr. 14. 22:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
abból áll az akvarisztika hogy ki menyi ideig tudja koplaltatni a halait.minden könyvben amit olvastam meg az akvarisztikai oldalokon azt írják hogy egy hét koplalást ha meghaladsz már nagyon veszélyes tud lenni a halra.tehát ezt állítani méghozzá 6 hetet szerintem nagy felelőtlenség.2011-ben vagyunk és már feltalálták az automata önetetőt és nem kel azon kísérletezni hogy meddig bírják a halak.akinek ez élvezet kipróbálhassa saját magán
2011. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
a másik dolog hogyha megkérsz valakit hogy legalább 1 héten 2-3-szór megetesse a halaid elő lehet készíteni neki egy adagot amennyit adhat nekik minden alkalommal,érdekes nem? tehát nem áll fen a veszély hogy túleteti a halakat mint ahogy előttem írta valaki hogy többet árt ha megkérsz valakit.
2011. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

biztosan nem fognak éhen halni.Ha pedig mégis nagyon tartasz tőle hogy éhen halnának akkor pedig nyárig veszel egy etető automatát, és 1-2hétig kipróbálod milyen nehogy gond legyen vele.

Kedves előző válaszoló, a delfinsügér azért nem evett 6 hétig, mert az ikráit a szájában tartja míg ki nem kelnek.Szóval míg az ikrák a szájában vannak addig nem fog enni:)

2011. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

09:34

Kedves válaszoló. Egyik könyv sem írja, hogy 1 hetet meghaladó koplalás már nagyon veszélyes, mindegyikben annyit írnak le, hogy egy hét meg sem kottyan egy halnak. Az a 3 nap meg szintén semmi. Sőt, egy-egy ilyen kúra kifejezetten jó hatással van a halakra, betegség esetén is előszeretettel alkalmazzák. Amit a 6 hetes koplalással kapcsolatban írtál, szintén a hozzá nem értésedre utal. A delginsügér a szájában gondozza kicsinyeit, amíg ők el nem úsznak, addig nem eszik. Ha kicsit nagyobb hangsúlyt fektetnél a szüvegértelmezésre, erre rájöttél volna anélkül is, hogy esetleg utánaolvasol. Etetőautomatát egy hétre több ezer forintért vegyen az, akinek két anyja van.

2011. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Platypus ***** válasza:
59%

A halak hidegvérű állatok, sokkal kevesebb energiát használnak fel az életfolyamataikhoz és a tartalékaik is tovább tartanak. Nem szabad az alapján megítélni őket, hogy mi meddig bírnánk és hányszor szeretünk enni egy nap.

Az ivadékhalakra valóban veszélyes az a 10 nap, de egy kifejlett, jó kondiban lévő halnak nem árt meg, amennyiben csak párszor fordul elő egy évben. Emlékszem egy kísérletre, amiben kárászokat koplaltattak, és azt nézték mikor fordulnak fel. Volt amelyik egy évnél is tovább bírta.

2011. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Frontosa ***** válasza:
59%

Köszönöm Punky89 és Murr. =)

Úgy látom egy kicsit félreértelmezhetően fogalmaztam.

Szóval a 6 héttel azért példálóztam, mivel bölcsőszájú halaknál az anya és/vagy apa a szájában tartja a kicsiket hetekig, olykor akár 2 hónapig is, amíg ki nem fejlődnek rendesen (fajfenttartási ösztön). Ez idő alatt a hal alig vagy egyáltalán nem táplálkozik, kicsit lefogy, be is esik a hasa és mégis él és virul. A természetben sem fordul elő, hogy minden nap azonos mennyiségű táplálékot kapnak, így nekik ez mondhatni természetes. Pl. egy szárazföldi emlősnél természetesen ez kivitelezhetetlen.

Mondhatnánk úgy is, hogy nem árt nekik. Jóval ártalmasabb ha idegenre bízzuk az etetést, már többször is mentem haza a nyaralásból úgy hogy a komplett, évek óta nevelt, összeszokott állomány elhalálozott, mert ,,rábíztam" valakire, aki állítása szerint ért hozzá.

Azóta én nem kockáztatok, még egy halam sem halt éhen és nyugodtan megyek haza az 1 hetes nyaralásokból.

Ez csak az én véleményem, lehet hogy nem a legideálisabb, mindenkinek megvan a maga módszere.

Üdv,

2011. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Doruss ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj. Vehetsz automata haletetőt, az nekem is van, de nem használom szinte soha, mert nem bízom benne. Előtte pár napig adj nekik picit többet (de azért ne annyira sokat) és akkor simán kibírják. Főleg, ha növényevők, akkor azért az algát is tudják fogyasztani.
2011. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Tök jól fogják érezni magukat....mi ez Auswitz?

Ugyanolyan érző lénye. Többek között éhséget is éreznek, még ha ezt itt sokan le is szarják. Ha van lehetőség, pl az önetető, akkor miért nem élsz vele?

2011. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érti... Részemről feladva :)
2011. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Platypus ***** válasza:
59%
Gondolom nem élvezik a 10 nap éhezést a halak. De az egészségüknek nem árt meg. Egy tapasztalatlan ismerősre vagy egy megbízhatatlan automatára bízni az etetésüket viszont könnyen a pusztulásukhoz vezet. Ezt lehet elbagatellizálni, meg pattogni, hogy szegény halak éheznek, de a gyakorlatban az a helyzet, hogy az ilyen oldalak meg fórumok tele vannak olyan panaszokkal, hogy "elmentem nyaralni, anyukám etette a halakat, azt látta hogy nagyon éhesek ezért jól megetette őket és mind megdöglött mire hazaértem." Gyakorlatilag még egy olyan ember is képes kinyírni a halakat, aki amúgy remekül ért az akvarisztikához, csak konkrétan azt a hal vagy akváriumtípust nem ismeri eléggé. Sokkal biztonságosabb etetés nélkül magára hagyni a halakat. Kedves kettővel ezelőtti, te is elviselnél egy 10 napos erős diétát, ha az kéne az egészséged megőrzéséhez. És mivel a halak hidegvérűek, nekik 10 nap teljes éhezés körülbelül annyit jelent, mint neked 2 napnyi minimálkalóriás diéta.
2011. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!