Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye nem fognak éhenhalni?

Ugye nem fognak éhenhalni?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb, 100 literes akváriumom, csak mollyk vannak benne, meg néhány növény.

A nyűgöm az az, hogy nyáron el kell mennem. Kb. 10 napra lennék távol. Ki bírják ennyi ideig etetés nélkül?


2011. febr. 14. 22:53
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 83%-os. Az akvaristák azért nem élnek az önetetővel, mert akkor mi értelme lenne az egész állat tartásnak? Az oké, hogy te így csinálnád. De nap mint nap megszokták figyelni az emberek a halaikat.Azért is, hogy megismerjék a szokásaikat.


Kedves kérdező. Én úgy szoktam csinálni, ha távol lennék, hogy kirakok x napra (te esetedben 10 nap) elegendő eledelt és egy családtagot megkérek, hogy csak lökje be nekik. Ez eddig mindig rendben volt. Volt, hogy a szomszédomra bíztam, aki 50 körül van (sosem voltak halai, szerintem azt sem tudja mi az az akvarisztika :D) és mondta, hogy kb 1.5 órán keresztül ült az akvárium előtt. (Ekkor gondoltam, hogy mi a fenét csinálhatott a halakkal).De csak figyelte őket.


Az utolsó 1 hetes kihagyásom során nagymamámra bíztam (65 éves), aki még fel is hívott, hogy az egyik halnak nagyon nagy a hasa. Azt hittem, hogy beleborította mind a 7napra elegendő kaját. (Guppiról volt szó) Mondtam neki, hogy nézze meg, hogy fekete-e a "hátulja" (ő mondta így, azóta is kacagok ezen =)). Természetesen az volt. Javasoltam, hogy rakja külön az ellető ketrecbe.Ő megtette, azóta már 5 hónap eltelt, és mind él. Azt mondtam neki, hogy azok az ő halai :)

2011. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!