Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumban nehéz...

30 literes akváriumban nehéz fenntartani a biológiai egyensúlyt?

Figyelt kérdés

54 litereset vagy nagyobbat szerettem volna de sajnos sehogy sem fér el a szobámban.. Ezért egy kisebb 30 literesre gondoltam garnélákkal és pár nano hallal. Nem akarok olyan ultranövényeset, csak gömbmoha és jávai moha meg olyan növény lenne benne aminek elég egy szettben lévő fénycső. Kezdő akvarista vagyok, de igyekszem sokat olvasgatni a témáról. Mennyivel nehezebb egy ekkora akváriumot rendben tartani? Mire figyeljek oda? Hetente mekkora vízcserére van szükség? Hány kg. bazaltzúzalék kell egy ekkora akváriumba, ha nem egyenletes felszínt szeretnék?


Köszi!


2011. febr. 15. 22:46
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
Ha kevés halat raksz bele, és betartod a heti 30% vízcserét, akkor nem olyan bonyolult. Nekem például 5 törpe fogaspontyocska és 8 garnéla van 25 literben, és nincs vele probléma. A szűrő körben jó kis áramlást csinál, összeszed minden szemetet, középen van egy nyugis bozót az állatoknak. 3 kiló bazalt van az alján, hátrafelé jól felpúpozva, 4 kg elég lesz 30 literbe.
2011. febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Én 6 db. Galaxy Rasbora-ra gondoltam és 6-8 Red-re! :) Akkor ha odafigyelek nem lesz olyan bonyolult, köszi! :)
2011. febr. 15. 23:01
 3/14 Platypus ***** válasza:
A galaxyval azért annyira nem egyszerű, az átlagos csapvíz kemény neki, 10-12 NK-ra kell lágyítani. A bolti halak vadon fogottak, általában már félig döglöttek, sok a baj velük. Tenyésztettet meg elég nehéz találni. A red cherrykkel meg az a fő baj, hogy könnyen túlszaporodnak, és akkor már túl gyorsan romlik a vízminőség.
2011. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nekem van 6db Galaxi. Én szaporítani akartam. Ezek eleinte kis minik voltak. Persze, hogy vadon fogottak. Élő vizibolhával és keltetett sórákkal tudtam etetni. A vizibolha volt a kedvencük. Azt szerették elkapdosni, sőt még most is. A lemezesre viszont rá sem hederítettek. A fagyasztott cyclops az szintén nem nagyon érdekelte őket, gondolom mert nem mozog, és nem tudják miaz. Más meg eleinte nem fért a szájukba.


Végülis baj nincs velük. Mindig lágyítom a vizüket, rakok bele úgy kb 5 liter ionncserélt vizet a 20-ba, nagyjából, de lehet már annyit sem, már egyre kevesebbet.


Kergetőznek hasonlóan mint a zebradániók, tehát teljesen olyan a viselkedésük, és nem félénkek egy cseppet sem.


Bújkálni persze szeretnek a sűrű növények közt is, néha úgy eltűnik egy, hogy pár napig elő se kerül.


Nőttek szépen. Most akkorák, hogy a szunyoglárvát meg tudják enni. Nem egyben nyelik le, csak így elharabdálják, de úgy tűnik imádják. Szerintem mindent szeretnek ami mozog, de ami nem mozog, az nem igazán foglalkoztatja őket.


Lehet azért mert az élőhelyükön is vadásztak, és aztán én nem szoktattam át őket lemezes kajára, hát mindegy.


Van 2 hím és 4 nőstény, és semmi szaporodás. Nem akarnak szaporodni. Néha gondoltam arra is, hogy átrakom őket a 90 literesbe, ott nagyobb helyük lenne, csak abban vannak még egyéb kishalak, pl amanda lazacok, neonok. Azzal nincs is baj, mert az amanda lazacokkal ezek tök jól kijönnek, és a neonok se nagyok, az biztos hogy attól se paráznának, de hát direkt szaporítás céljából vannak ebben a 20 literben. Nem is tudom mikor vettem, hát 3 hónapja talán, vagy több. Szóval azt se tudom hogy ezek most mennyi idősek :)


Gondoltam arra is, hogy még túl fiatalok és azért nem szaporodnak, de hát nem hiszem. Már olyan nagynak tűnnek.

Ezért nem tudom, hogy rakjam át a nagyba, mert úgy se szaporodnak, vagy hagyjam még a kicsibe és még várjak, hogy hátha valamelyik terhes lesz.


Aztán lehet, hogy erre várhatok életem végéig.

2011. febr. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Inkább azt javasolnám, kezdjél valami strapabíróbb halakkal. Guppik, betta (egyszerre ne), stb.

Velük is lehet egy kicsi, látványos, ugyanakkor kellemes vízi környezetet kialakítani anélkül, hogy hetente kéne újratelepíteni az élőlényeket. Illetve lehet kapni baktériumtenyészetet amiből hetente beöntesz a vízbe egy keveset és akkor jó lesz neked (és a halaknak is).

2011. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk az endler guppy is szép és elég strapabíró, de hát ha nem tetszik, akkor ez van.
2011. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az Endlerek nem tetszenek, Guppyból max 3-4 db. férne ebbe az aksiba azt pedig keveslem. Voltak a boltban vmi neonfélék zöld és kék csík volt bennük és nagyon picik voltak, azt mondta az eladó ők is nano halak de a nevükre nem emlékszem ti nem tudjátok esetleg hogy mik lehettek? :) Vagy Platypus milyen ilyen különlegesebb halacskát tudnál ajánlani? Amúgy az Endlerek nem tetszenek, a Betta meg úgy tudom bezabálná a redeket, vagy ez tévhit?
2011. febr. 16. 18:43
 8/14 A kérdező kommentje:
- 1 Endler xD
2011. febr. 16. 18:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Az zöldsávos razbóra - Boraras Urophthalmoides.

Sárga arany színű, és sötét zöld csík van rajta.


Az is jó. Azt mondjuk tudod etetni bármilyen lemezes kajával.

2011. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem nehezebb ha odafigyelsz és betartod a szabályokat.

Ez nem nagy feladat.

- Maximum 6 db kistestű hal. (pl.: lazac,razbóra)

- Óvatos etetés: csak annyit, amennyit 10-15 másodperc alatt megesznek.

- havi 20-30% vízcsere

- megfelelő szűrő

- 9 w világítás

- közvetlen napfény ne érje

2011. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!