Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumban nehéz...

30 literes akváriumban nehéz fenntartani a biológiai egyensúlyt?

Figyelt kérdés

54 litereset vagy nagyobbat szerettem volna de sajnos sehogy sem fér el a szobámban.. Ezért egy kisebb 30 literesre gondoltam garnélákkal és pár nano hallal. Nem akarok olyan ultranövényeset, csak gömbmoha és jávai moha meg olyan növény lenne benne aminek elég egy szettben lévő fénycső. Kezdő akvarista vagyok, de igyekszem sokat olvasgatni a témáról. Mennyivel nehezebb egy ekkora akváriumot rendben tartani? Mire figyeljek oda? Hetente mekkora vízcserére van szükség? Hány kg. bazaltzúzalék kell egy ekkora akváriumba, ha nem egyenletes felszínt szeretnék?


Köszi!


2011. febr. 15. 22:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

pl ilyenek vannak nano halak, de létezik más is persze:


[link]

2011. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Innen válogattam de igazándiból csak a Galaxy tetszik a többivel minddel van vmi ami miatt nem tetszik.
2011. febr. 16. 19:13
 13/14 A kérdező kommentje:
És 30 literhez mennyi ioncserélt vizet kell tennem hogy elérjem a 8-12 Nk keménységű vizet? Vagy ezt ki kell kísérletezni?
2011. febr. 16. 19:34
 14/14 Platypus ***** válasza:
Meg kell mérned a csapvized keménységét, az alapján lehet kiszámítani, és folyamatosan ellenőrizned kell a kikevert cserevized keménységét is. Fele-harmada mennyiséggel számolhatsz körülbelül.
2011. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!