Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyógyulhatnak a halaim?

Meggyógyulhatnak a halaim?

Figyelt kérdés
úszonyrothadás után most hasvízkór lett,3 neonom szeme kidülledt ,és elment a színük.Szinte fehérek.nem esznek ,csak gubbasztanak a bújkálóba.Ma raktam nekik baktopur direktet a vízbe .
2011. febr. 28. 14:21
1 2
 11/19 Doruss ***** válasza:

Nem feleslegesen. Lehet, hogy az a három hal már menthetetlen. De a többit még megmentheted, talán a gyógyszer megelőzi, hogy megfertőződjenek. Reménykedj... Egy halamat egyszer szinte a halálból hoztam vissza, mindenki azt mondta, nincs esélye.

Amúgy jobb, ha a kezelés ideje alatt nem etetsz. Kibírják, főleg, ha még étvágytalanak is. És szerintem kapcsold le a világítást.

Ne feledd, a remény hal meg utoljára. Folytasd csak a kezelést, még nincs veszve semmi.

Sok szerencsét, és jobbulást a halaidnak! :)

2011. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A világítást ha nem muszáj nem kapcsolnám le a növények miatt .
2011. febr. 28. 20:09
 13/19 gfero ***** válasza:
a halakat legalább 1 hétig ne etesd meg és ha van aktívszened nehogy elfelejtsd kiszedni a szűrőből
2011. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
sima szivacsszűrőm van pumpával.
2011. febr. 28. 20:47
 15/19 anonim ***** válasza:

Akkor már meg is van a probléma oka. Egy szivacsszűrő nem visz el egy ekkora akváriumot, bár biológiai szűrésre jó lenne, ha nem lenne kicsi a szűrőfelülete, de mechanikaira édes kevés és megfelelő áramlatot sem csinál, beáll a víz.

Mindenképpen kell a motoros szűrő és a rendszeres részleges vízcsere, amíg ez nincs rendben, a gyógyszerek sem segítenek a halakon. De, a kezelés nem fölösleges, mert bár a nagyon súlyos eseteken nem feltétlenül segít már, de a többiek is fertőzöttek, csak nincsenek annyira előrehaladott állapotban. Viszont a menthetetleneket el kellene távolítani az akváriumból, csak rontják a többiek esélyeit.

2011. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tedd a betegeket egy lavorba
2011. márc. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Múr!

Ez jó lenne nekem ?

Most anyagilag nem vagyok toppon .

[link]

2011. márc. 1. 10:53
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, a HL-BT400-at vedd.
2011. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi !!!!
2011. márc. 2. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!