Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akko szellőztetéssel meddig...

Akko szellőztetéssel meddig várjak?

Figyelt kérdés

Cserélem a garnéláim atalját gyöngykavicsról bazaltzúzalékra. A zúzalékot vagy 20× átmostam, már bennt is van a kis akváriumban, akvárium negyede vízzel.

A garnélákat és egy kis guppit áttettem egy 3 literes dobozkába addig, tehát 3 liter vizet lementettem a régiből + ami már az akváriumban van kb. még 3 liter már.

Akarok rakni ugye hozzá pihentetett új vizet. Beleraktam a szűrő-levegőztetőt. Így meddig kell várni, hogy kiszálljon a klór?


2011. márc. 4. 16:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ó, viszont valamennyire menthető a helyzet! Remélem. Van Sera Bio Nitrivicem bacikkal kezdő akváriumnak. Abból belecsöppenthetke egy kicsit, nem? Így lesznek bacik. Mit gondoltok?
2011. márc. 4. 17:50
 12/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy látni őket, hiszen telepeket képeznek, amint láttad is. :) Máskor ne mosd ki teljesen a szivacsot, és moss bele egy részét is az akváriumba, nem lesz baja tőle senkinek, majd a szűrő kiszívja, amit ki kell, a bacik pedig visszatelepszenek a szivacsra. Látnád milyen egy külső szűrő belseje. :) Tiszta ilyen iszapos a szűrőközeg. :) Persze kell időközönként tisztítani, nem erről van szó, csak nem szabad forró vízzel totál tisztára mosni.
2011. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A működő szűrő szivacsára cseppents belőle és egy kis halkaját is szórj bele, hogy legyen mit enniük. Így lehet kicsit gyorsítani a folyamaton.
2011. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Rendben, jajj de jó. Borzalmasan rossz érzés, ha elront valamit az ember a tudatlansága miatt. Legalábbis nekem. Jajj :'(

Hála Istennek, hogy még így megúszhatom.

2011. márc. 4. 18:01
 15/20 gfero ***** válasza:
abban igaza van az előttem szollónak hogy a szivacsot nem szabad kimosni folyó vízben de nehogy már azt a szutykos szivacsot az akváriumba nyomd ki hanem abba a vízbe mosd ki amit leszívtál a vödörbe
2011. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Na, nem kell kétségbe esni. Ha megmentetted a víz nagy részét, abban sok baci maradt, néhány óra után telepítsd vissza őket. Halkaját szerintem ne tegyél a szűrőbe, azt csak üres járatásnál szoktunk, amint ürít egy garnéla, már lesz kaja, de az állott vízben és a növényeken is van bontani való. Nitriveccel óvatosan, az előírt adagnak csak a felét, negyedét használd, mert a bacikat is "túl lehet adagolni", főleg ilyen kis helyen, főleg garnélákkal. És a szűrőt valóban csak a leszívott vízben tisztísd, a darabos szennyeződéseket nyomkodd bele, de a szivacs mindim maradjon koszos.
2011. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Még két gondolat:

Ezért mondtam, hogy 11 literessel nagyon nehéz bánni, rengeteg a hibalehetőség, ha mondjuk 50 literben lennének a garnéláid, nem lenne semmi gondod.

A másik, hogy a szivacsot egy 300 literes sügéresben valóban jó belenyomkodni a vízbe, úgyis a külső szűrő ülepítőjében végzi. De egy 11 literesben, amiben csak egy belső szűrő van, nem a legjobb ötlet :)

2011. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Murr, tényleg igazad van...nem lehet összehasonlítani egy 300 literest egy 11 literessel...főleg ha az a szűrő szivacsszűrő neki (bár nem volt róla szó azt hiszem, hogy milyen pontosan). :) Szóval elnézést... :)
2011. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, igen. :S

Két cseppet raktam és halkaját is, még akkor nem olvastam a hozzászólásod Murr.

Szivacsszűrő.

2011. márc. 4. 21:48
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem baj, megeszik a garnélák. Csak lazán, szépen, nyugodtan :D
2011. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!