Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akvárium kell...

Hány literes akvárium kell egy db hím bettának?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
40
2011. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
40%
normálisan min 40 liter az igénye.
2011. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25-30 literben már tökéletesen érzi magát, ha egyedül tartod. Most ez a 40 honnan jött?
2011. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
murr néz utána a díszhal.infón 50 litert ír egy bettának és nem kötekedni kell
2011. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam 50 litert 5 bettára ír.

Természetesen a 2-3 literes bettatartók undorítóak, de egy szépen növényesített 30 literes egy kis szivacsszűrővel már királyi lakosztály egy hím bettának.

És nem kötekszem, de ha valamivel nem értek egyet, azt megmondom. Azért válaszolunk többen, hogy a kérdező több véleményt is halljon.

Szerintem 15-20 év tapasztalattal és jónéhány sikeresen ápolt akváriummal megengedhetem.

2011. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
nekem nincs 15 évem de azt tudom hogyha 50 liter van írva 5 halra akkor azt nem szokták elosztani se ötfelé se kétfelé hanem ennyi a min hely az adott halfajnak és ezt lehet szépíteni amennyit akarod.pl ha 10 hal kell 50 litere akkor 1 hal mehet 5 literbe szerinted?
2011. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

:)

A diszhal.info az egyik legjobban megszerkesztett oldal a halak igényeiről, megbízható, lehet rá alapozni. De nagyon nehéz összefoglalni egy hal igényeit, rengeteg dologra kell figyelni és nem könnyű érthetően leírni azt. Minden helyzet, minden hal más. Ezért nem minden fedi a valóságot.

Lásd például az Iriatherina werneri igényeit:

# Hőmérséklet: 24-30°C

# pH: 5,5-7,5

# Keménység: 5-12 NK°

Ez a hal például eredményesen tartható 18 °C-os csapvízben (hazájában kb. 10 °C-ig hűl a víz), így sokkal lassabban öregszik, tehát egészségesebb lesz a hal. Viszont ezt így nem lehet leírni, mert a beszokatásához szakértelem kell, ha hazaviszed a tenyésztőtől és bedobod a leírt vízbe, azonnal elpusztul. Tehát inkább az általános tartási feltételeket írják le, nincs helye a bővebb leírásnak, mert senki nem olvasná el.


Viszont aki tartott már életében bettát, az tisztában van azzal, hogy 30 liter tökéletes neki, megfelelő körülmények között vidám és egészséges lesz. Nálam is megfordult már jópár és ismerek neves tenyésztőt is, ha gondolod a következő díszhalbörzén bemutatlak neki. De arra kérlek, hogyha még nem találkoztál ezzel a hallal, ne oktass ki olyanokat, akik valóban értenek hozzá. Nem akarok rosszat, nem szoktam a levegőbe beszélni.

2011. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
nekem 21 literes akváriumban van egy hím betta :)
2011. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!