Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a guppyk leggyorsabb,...

Mi a guppyk leggyorsabb, fájdalom mentes kiírtása?

Figyelt kérdés
Kezdtem 8db guppyval, még amikor elkezdtem az akvarisztikával foglalkozni az elején még vicces volt, meg jó dolog. De már kb. vannak vagy 150-en. külön akváriumot kellet nekik szánni. Most már kinőttem magam ebből, és neonokkal, és törpesügerek tenyésztésével foglalkozom. Eladni nem tudom, mivel nincs rá igény mint amiket most tenyésztek. Elég volt a guppy ból! Mit tegyek?
2011. márc. 17. 17:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
és ha vennék tőled, mennyiért adnál el belőlük?
2011. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha van kerti tavad, rakd ki őket, esetleg add el eleséghalnak. A hüllősök, nagyobb halasok talán megvennék.
2011. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Viccen kívül,add nekem.Ha ki akarod nyírni akkor neked ugyis mindegy nem?
2011. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vagy add nekem. Én is szívesen elfogadnám őket. (Nem eleségnek.) Persze ha nem az ország két eltérő végében vagyunk.

Egyébként beteg, menthetetlen halakkal úgy szoktak eutanáziát végrehajtani, hogy hirtelen jeges vízbe dobják őket. Azonnal elpusztulnak.

2011. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, vagy ha én messze vagyok, akkor esetleg tedd fel az akvaristára ingyen elvihetőnek. Vagy Vaterára, stb., hátha valakinek kell.
2011. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is ajándékozd el!Annál fájdalom mentesebben nem tudod "kiirtani" vagy cseréld el vmi hasznos dologra.Hirdesd meg egy ingyenes újságban v itt a neten nem győződ kapkodni a telefont.Adjál egy két kis "kölöknek" ingyen h tegyék dunsztos üvegbe adsz hozzá tanácsokat is meglátod milyen hálássak lesznek.Így meg kinevelsz magadnak is csere partnert ill."vásárló erőt"
2011. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Régi probléma, ezért hangzik el olyan gyakran minden fórumon, hogy elevenszülőt akkor tartsunk, ha tudunk mit kezdeni az utódokkal.

Eladni tényleg nem lehet, guppit pénzért senki nem vesz magánembertől. Nehéz jó tanácsot adni, legfeljebb annyit, hogy az Apisto-knak is előbb legyen piaca, utánna tenyészd őket!


Egyébként a hidegvérű állatok leg"humánusabb" "kiírtása" a lefagyasztás. Halak esetében ez természetesen vízzel együtt történik.


Azért azt csendben megjegyezném, hogy ezt végső stádiumos beteg állatoknál, eutanáziaként szokták alkalmazni, nem tömegmészárlásként, az átgondolatlan, felelőtlen szaporítás miatt.

2011. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gfero ***** válasza:
88%
meny fel az akkvarista .hu oldalra és hirdesd meg olcsón elviszik nem kell azokat kiirtani.
2011. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
rendben! mint írtam neonokkal, meg törpe sügereket tenyésztek, és adom is el... Nyíregyházán élek. Tudtam hogy ilyen szaporák, és vállaltam is a felelőséget... 100 litere akvárium, szűrővel, levegőzéssel, nővényekkel, és heti szűrések... és ez persze csak nekik kialakítva :)... csak kell más halfajoknak amiknek van értéke, és vevő is van rá. Nyíregyházán lakok
2011. márc. 17. 18:28
 10/14 Doruss ***** válasza:
Hirdesd, ahol tudod... ne öld meg őket. Ingyen sokan elvinnék.
2011. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!