Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesznek a kutyák a fájdalo...

Mit tesznek a kutyák a fájdalom ellen?

Figyelt kérdés

Ha pl. elkezd fájni a foguk,a fejük,vagy akármi?

Mert ők ugye nem tudnak szólni,hogy fáj.


2011. ápr. 26. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák először is kevésbé fájdalomérzékenyek mint az ember.

ha fáj valami akkor általában levertek, fekszenek. Ha megnyomod a fájdalmas helyetakkor megpróbálják elhúzni. Ritkán sírnak a fájdalomtól, egyes fajták (pl vadászkutyák) soha.

Onnan tudod, hogy valami nincs rendben,hogy nem olyan élénkek mint egyébként.

2011. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Óh értem,köszönöm a hasznos válaszod :)
2011. ápr. 26. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Vedd úgy,mintha a kutya egy kisbaba lenne,a kisbaba se tudd beszélni,de igen észrevehető jeleket küldd a világnak arról,hogy épp éhes-nő a foga-fáj a poci-peult kell cserélni stb..

A kutyáknál is így van a legészrevehetőbb ha :

levert,eltérő a viselkedése a mindennapitól,nem akar enni/inni,más a széklete esetleg nincs is széklete,ha hány,ha lázas,esetleg agreszívabb vagy alszik egész nap,ha sánít stbstb..


Vannak vírusos betegségek vannak olyan betegések amik oltással megelőzhetőek,vannak amik fajtán belül alakulnak ki,rengeteg betegség van és a tünetek alapján elég gyorsan lelehet következtetni,hogy mi a baja,de ha épp megállapítod,hogy mi a baj akkor se kell otthon orvososdit játszani hanem rögtön orvoshoz kell vinni,hisz egy kullancs is "szép" kis betegségekre képes..


Sok könyv és fórum,honlap van fent az inerneten erről,ha komolyabban érdekel a téma olvass uténa.De szerintem minden kutyatartónak az alap betegségekről és arról,hogy mit kell tenni tisztában kéne lenni :)


[link]

2011. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem leírni,most láttam,hogy kérdezted.

Hát ha pl a foguk fáj akkor nem fognak tudni enni,vagy ahogy esznek elkezdenek nyüszögni ,esetleg nem rágják meg a falatot és lenyelik egyben..


Ha a fülük fáj akkor vakargatják,piszkálják a mancsukkal a fejüket..

Szóval jeleznek ők,hogy ha valami nem stimmel,de nem kell minden mozdulatra azt hinni,hogy "uram isten,biztos beteg" :D

2011. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!