Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano tengeri akvárium 70 liter?

Nano tengeri akvárium 70 liter?

Figyelt kérdés

1 élőkövet raknék bele, láttam tengeri növényeket amik tetszettek, alulra meg korallzuzalékot és homokot.


Tengeri só 2 kiló az 2000 Ft ez 60 literhez elég.

És vennék egy sűrűség mérőt az 1200 Ft.

Néha csinálnék egy 25% vízcserét ez ilyenkor 500 Ft lenne.


Szerinted elég lenne egy külső szűrő hozzá (lehabzó és egyebek nélkül)?


Csak mert én még életemben nem csináltam ilyet.


Arra gondoltam, hogy tengeri garnélát tartanék benne, az tisztítaná az aljzatot és tengeri csigákat, vagy valami picike állatot. No aztán lehet hogy hülye ötlet az egész.


2011. márc. 23. 01:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
130-asat már láttam, de annál működött lehabozó, power head-ek, stb is. Egyébként ugyanakkora volt alatta a szűrőaki is.
2011. márc. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, kereskedésben láttam, szóval elég hozzáértők pakolták össze.
2011. márc. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Régebben pont kb ekkorát láttam otthon valakinél (a lentebb linkelt egyénnél) "házi barkácsban". Működött a dolog. A technikát annyira nem figyeltem meg és az igazság, hogy már évekkel ezelőtt volt.

Tőle érdeklődj: [link]

Fent van az akvaristán is, így privátot is tudsz neki küldeni: [link]

2011. márc. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

[link]


Gyere át erre a fórumra, ott csak ezzel foglalkozó hozzáértők vannak. Itt a GYIKon nem fogsz értelmes választ kapni csak elvétve, amiből sose bogarászod ki, hogy mit kéne tenned.


De így első olvasatra túl egyszerűen képzeled el a tengeri akvárium üzemeltetését. Nem mondom, hogy atomfizika a dolog, de egy édesvíznél sokkal bonyolultabb.


Kezdd itt az olvasást (egy kezdőknek összeszedett cikksorozat):


[link] index.php/gyik


Utána pedig nézd át a fórumot, a BLOGokat (sok kezdő írt blogot mostanában a nehézségeikről, az indulásról képekkel, mindenfélével) abból sokat tanulhatsz.


És a legfontosabb:


NE SZÉGYELLJ KÉRDEZNI mielőbb BÁRMIT vennél. Ha elkezdesz vásárolni ész nélkül rámegy a gatyád is és vacak lesz a teknő!

2011. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

08:26


Jojo-nak sajnos szét kellett szednie a nanoját 4 vagy 5 év után tavaly, de már tervben van a következő (csak az asszony meg ne tudja :P )


Régen egy kis légpumpás lehabzója volt szűrésként ~10 kg élőkővel, később vett egy motoros Tunze nano lehabzót + rowaphos-t.

Ezek a képek nagyon régiek, a végefelé LPS kőkorallokat tartott bennük. Nekem nagyon tetszett akkor.

2011. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Platypus ***** válasza:

Az elképzelésed tökéletesen alkalmas Opae Ula garnéla tartásához, csak nem lesz egyszerű eset beszerezni. Ezt a garnélát mindenféle felszerelés nélkül is szokták tartani, ez a faj van az ecosphere nevű cuccban is. Az élő kővel valszeg nem fér össze, mert hígabb vizet igényel.

Vannak nagyon látványos tengeri garnéla fajok, de az áruk elég borsos, 10ezer körül van, és jóval kényesebbek az Opae Ula-nál. Ilyet már nem vállalnék be a helyedben hiányos technikával.

Tengeri növényeket hol láttál? Már egy csomó helyen kérdeztem, de sehol se foglalkoztak ilyesmivel.

2011. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nincsenek tengeri növények... Vannak magasabb rendű algák, de az rendszertanilag még mindig alacsonyabb "fokozat", mint az édesvizi növények.


A legtöbb ember a KORALLOKAT keveri össze a növényekkel, holott a korallok állatok....

2011. márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Platypus ***** válasza:
Vannak tengeri növények, de tény hogy nem azok a jellemzőek a tengeri akváriumokra. Képen már láttam nagyon szép tengeri füves csikóhalas nano akváriumot, a tengeri fű meg egy teljesen korrekt egyszikű növény. Én konkrétan makroalgákat kerestem, de eddig senki se tudott segíteni.
2011. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Makroalgában tudok neked segíteni. Konrkétan nemsokára hozok haza az akváriumba, csak még keresem a legmegfelelőbb fajt hozzá.


Dobj egy pü-t itt nekem (sasa)

[link]

2011. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi.


A növény amit láttam, olyan mint ez fejjel lefelé, csak zöldben, és 3mm vastag ágakkal, és dúsabb.

[link]

Majd megkérdem a nevét.

2011. márc. 23. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!