Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? Darakór?

Mit tegyek? Darakór?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van az akváriumomban 10 neon, 1 betta, 6 cory, és 4 kuhli-kuhli (díszcsík) és egy anci.

A neonok farok úszóján észrevettem pár db halvány fehéres szürkés foltot, darakórra gyanakszom.

Ha darakór, lehet kezelni malachit zöldel, parakillel, illetve valamelyik sera termékkel, csak azt olvastam, hogy a coryk, ancik és a díszcsíkok nem nagyon bírják ezeket a szereket, de az egész akváriumot kell kezelni. Milyen tanácsot tudnátok adni, hogy a halaimat ne a darakór, hanem a vegyszerek sem öljék meg?


2011. ápr. 10. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
hány literes az akváriumod?
2011. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
110l
2011. ápr. 10. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

A sera costapur szerintem a legmegbízhatóbb termék, előírásos adagolás mellett nem szabad, hogy ártson a harcsaféléknek. Csak akkor pusztulnak el tőle, ha már amúgy is le vannak gyengülve, ha nem jók a tartási körülmények, illetve ha túladagolod a szert. Ne az akvárium nettó térfogatára adagold, vonj le legalább 20 litert (aljzat+légrés felül).


De a foltok nem darakórra utalnak, tűhegynyi pöttyöket kellene látnod. Inkább neonbetegségre tippelek, vagy valamilyen penészedésre. Itt nézd meg alaposan a képeket, olvasd el a tüneteket:

[link]

Nem kell minden tünetnek azonosnak lennie, mint a te halaidnál, mert minden betegség lefolyása más és más. A képeken látható halak nagyon előrehaladott, szélsőséges állapotban vannak, példul egy normál halpenész nem néz ki úgy, mint a képen. Tehát kizárásos alapon próbáld azonosítani.

2011. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem sem darakór, ha foltok vannak a halak testén.Az ancik és coryk jól viselték nálam a parakill turbót és a malachit zöldet is.Díszcsíkot még nem tartottam.A csík nem halványodott el rajtuk?
2011. ápr. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem, nagyon szép, élénk színűek, és a halak is normálisan viselkednek. Nem a testükön van ez a kis pöttyszerűség hanem az úszóján 1-2nek.
2011. ápr. 11. 07:12
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Oké, kedves kérdező, de akkor most folt, vagy potty, mert nem mindegy? Próbáld a link alapján beazonosítani. [link]
2011. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Bocsi, pötty.:D
2011. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mostanra biztosra mondhatom, hogy darakórról van szó, tegnap este 1-2 halon vettem észre, mostanra a bettámon is megjelentek. Vettem Sera-t, lassan emelem a hőmérsékletet és kikezelem őket remélem megmaradnak, viszonylag az elején lesz elkezdve a kezelésük:)
2011. ápr. 11. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!