Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet, hogy mindenki megfertőz...

Lehet, hogy mindenki megfertőződött?

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérném! Volt itt a napokban szűrő problémánk, régebben betegségek, mindig segítettetek.De most nagy dilemma előtt állok. Pár hónapja kóstoltam bele a "haltartás" rejtelmeibe. Lehet, hogy túl is aggódtam a dolgokat(édesanya lévén). Pár halat vettünk csak először, az egyik elevenszülő meg is szült, de a többieket nem telepíthettük be, mert állandóan beteg volt valaki.

Szakember szerint pedig nagyjából minden helyesen működött nálunk az akvárium, víze, stb. szempontjából.

Mégis most meg hasvízkór ütötte fel a fejét! Az egyik

guppy már óriási, megfertőzött két másik kis halat. A hab a tortán, hogy az "öreg" mollynknak láthatóan úszórodhadása van. Már nem igen tudja koordinálni a mozgását...

A kérdésem az lenne, érdemes-e ki-be veszegetni a beteg halakat vagy fel kell ilyen esetben (ami borzasztó!)számolni az egész akváriumot? Előre is köszönöm a hasznos válaszokat: K.


2011. ápr. 11. 13:21
 1/5 Platypus ***** válasza:
Ha pár hónap alatt volt több betegség is, az bőven elég ahhoz, hogy a hasvízkór felüsse a fejét. Egyszerűen a legyengült halak hajlamosak elkapni. Ha csak pár halról van szó, és mind beteges, akkor lehet, hogy jobb volna lemondani róluk. Az akváriumot nem kell szétszedni, elég bedobni egy erős fertőtlenítőt (pl. neomagnol), és bekapcsolt felszerelésekkel, üresen üzemeltetni legalább 1 hónapig. Utána szépen fokozatosan lehet új halakat telepíteni.
2011. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mivel már a víz is fertőzött, ezért sajnos inkább kíméld meg őket előre a szenvedéstől és engedd őket útjukra. az akváriumot meg fertőtlenítsd ki minden tartozékával együtt.
2011. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem, hogy ezt kell tennem...Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 11. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Hát, ha elkezdődtek ezek a bajok és rendre visszatérnek, akkor már valóban nehéz ellene tenni. Én azt tanácsolom, hogy a betegeket vedd ki, ha még kezelhetőnek látod, akkor tedd azt, ha már nem, akkor kíméletesen pusztítsd el őket.

Az akváriumban maradt egészségesnek tűnő halakat pedig vesd alá újra egy parakilles kezelésnek, hőmérséklet fel, sózás, vízcserék, ahogyan azt kell. A betegeket ne tedd vissza, csak minimum 2 hét tünetmentesség után.

Új halat pedig csak 3-4 hét tünetmentesség után vegyél a nagy akváriumba, de őket is karanténozd legalább 1-2 hétig. Ez így persze hosszú, de szerintem elfogadhatóbb út, mint kidobni szerencsétleneket.

2011. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szó sincs kidobásról! Még a "kíméletes módot" sem tudom felvállalni...De nagymamánk annyira sajnálta a helyzetet, hogy megtette helyettem. Azt hiszem, most egy kis szünet következik, mert bár bővebb tudással kezdenék bele újra, de őszintén szólva kissé megviselt most ez lelkileg. Még azt sem tudom igazán, mit mondok majd az okos, értelmes három éves kisfiamnak, ha megkérdezi hol vannak. Köszönöm Nektek az eddigi segítséget! K.
2011. ápr. 12. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!