Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Danio margaritatust tart...

Danio margaritatust tart valaki? Nem nagyon kényes hal?

Figyelt kérdés
Vennék párat kb 8at ,de még vacilálok.
2011. máj. 4. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Galaxyt tartok csapvízben is bírja, ozmov íz és csapvíz keverékben is, meg ioncserélt és csapvíz keverékében is. Amiko már nagy, akor már egyáltalán nem érzeékeny semmire. Amiko megveszed és még kicsik, akkor még úgy vigyázni kell rájuk nagyon, mert vadon fogottak lehetnek és olyan satnyák szoktak lenni, hogy épphogy csak meg nem döglenek első körben. Én mondjuk jól felhízlaltam őket élő kajával. Nálam még mindig nem szeretik a por kajákat és a lemezest, meg a fagyit se, hát jó megeszik nagy nehezen, de pl az élő vizibolhára sokkal jobban rámozdulnak, arra vadásznak rendesen.
2011. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amiko > amikor csak lemaradt a vége


ja és izé hát drága. Nekem csak 5db van, 2 hím és 3 nőci, de nem szaporodtak még. Red cherry garnélákkal vannak együtt, sokat játszanak, kergetőznek, aranyosak és nem túl nagyok.

2011. máj. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitázni veled Mur ,de a Wikipédia is ezt írja :


"A gyöngy dánió sem a hőmérsékletre (21-24°C), sem vízminőségre nem túl érzékeny, a számára előkészített csapvízben is jól érzi magát."


Gondolom ez is attól függ milyen vízhez volt szoktatva a kereskedésben .

Mindegy ,inkább lemondok róla .

2011. máj. 5. 09:59
 14/20 Platypus ***** válasza:

A wikipédia sem szentírás. Van olyan csapvíz, amiben jól érzi magát. De eleve az, hogy csapvíz, alig mond valamit a kérdéses vízről, országon belül hatalmas eltérések vannak a keménységét illetően, de még a fővároson belül sem ugyanaz. És még évszakonként is változik 3-4 fok. Ha a csapvizet 12 nk körül van(pl. Vác), akkor tarthatod benne lágyítás nélkül, ha meg 30 nk(pl. Sopron), akkor agyon kell lágyítanod, különben a halad fakó és beteges lesz a stressztől.

A hőmérséklet igény sem egyszerű eset, ha olyan helyen laksz, akkor nyáron nagyon nehéz 24 fok alatt tartani a vizet. Nekünk nincs légkondink, és egész nyáron dobálnom kellett a jeges palackokat, hogy 28 fok alatt tartsam, pedig nincs is fűtésem.

2011. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia Platypus! Honnan tudod hogy Vácott 12NK körül van a víz? Esetleg ottani vagy? (csak azért kérdem, mert én is önnan írok.


Bocsánat az OFFért.

2011. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
300 Ft-ért veszel egy tesztet és megtudod milyen kemény a vized
2011. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Platypus ***** válasza:
Pár éve vettem váci tenyésztőtől Borarasokat, azokhoz kaptam ezt az infót. Mérés nélkül ne vedd szentírásnak, a vízkeménység sokat tud változni idővel.
2011. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jah. Köszi.
2011. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés de azért válaszolok.

Ha már itthoni tenyésztésűt veszel, az már nyugodtan tartható 12 nk-s vízben is, mert ezek már nem olyan érzékenyk a vízminőségre.

De ha vadonfogottat vásárolsz, akkor nagyon oda kell figyelni rájuk és folyamatosan mérni kell a vízminőséget.

Valamint élő kaját is igényelnek.

Amúgy nem olyan nehéz a tartásuk mint itt sokan írják.

Igaz, nekem itthoniak vannak.

2013. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tegnapi 17 órás 67 százalékos válaszoló!

Vadon fogottat manapság mar nem igen lehet venni, mert (azt hiszem) Thaiföld bojkottálta az exportját.

2013. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!