Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen lett? (kép...

Szerintetek milyen lett? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2011. júl. 9. 23:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
én ilyet nem mondtam úgyhogy állítsd le magad.egy kő nem csak a mésztől lehet fehér.de még ha az is lenne ez a kő. fél év alatt nem halt meg egy hal sem. és nem színezi a vizet. akkor mi baj lenne vele?
2011. júl. 10. 09:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Én pedig olyat nem mondtam, hogy színezne, vagy megölné a halakat. (bár kétségtelen, hogy rosszabb vízminőséget produkál)

Nem illik egy ilyen jellegű akváriumba, keményíti a vizet, rontja az összképet.

Egyébként név szerint érdekelne, hogy mitől fehér.

2011. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Platypus ***** válasza:

Nagyon kevés olyan kőzet létezik, ami világos és nem meszes. Ezek egyike sem közönséges hazánkban és nem is fordulnak elő díszítőkőként. Ezért gondolja mindenki, hogy valamilyen meszes köved van. És ez nem alaptalan feltételezés, növényes akváriumokban ezért nem is használnak világos köveket.


Tömény sósavval tesztelted? Mert a márvány vagy a dolomit nem pezseg híg sósavban. Ennek ellenére keményítik a vizet kis mértékben. Ez nem feltétlenül okoz halpusztulást és nem is színezi a vizet, de kerülendő. A fő baj az, hogy 2 vízcsere között lassan, de folyamatosan változik a keménység. Ez nem kedvez se a halaknak, se a növényeknek. Te sem halsz meg törvényszerűen, ha minden nap hamburgert ebédelsz, ennek ellenére kerülendő a dolog.

2011. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
értem. utánajárok hogy pontosan milyen kő ez.köszönöm a válaszokat
2011. júl. 10. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!