Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek kell egy 4l...

Szerintetek kell egy 4l akváriumba levegőztető vagy szűrő?

Figyelt kérdés
Az akvárium gömb alakú,4l-es,egy élő növény van benne és egy aranyhal,de a halam elég sokszor fenn van a vízen és ilyen kopogó csobbanó hangot ad ki ,ez természetes?
2011. júl. 25. 17:50
 11/96 anonim ***** válasza:

A felbuggyanó vízben kevés az oxigén, ezt még egy laikus is tudja, mint én. 4l víz nagyon hamar megposhad, ezt mutatja, hogy zavaros. Oxigénszegény a víz ezért jön fel a hal a tetejére, mert már kénytelen a levegőből oxigént felvenni.

El fog pusztulni hamarosan ilyen körülmények között...


De tudod mit? Bezárunk egy 1m2-es cellába, ahol okádék szag van, és bomló kajadarabok vannak mindenfele. Esetleg egy kórót is beteszünk, hogy átéld, amit a hal érez.

2011. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 A kérdező kommentje:
De a filmekbe is a hal így na és nincs semmi baja
2011. júl. 25. 18:03
 13/96 anonim ***** válasza:
A filmekben addig van így a hal, amíg felveszik a jelenetet. Meg aztán, a Cobra11-ben felrobban 20 teherautó, 10 személygépkocsi, aztán senki nem hal meg. =P
2011. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 A kérdező kommentje:
de mit tegyek hogy legyen oxigén az akváriumba? amugy meg nem uszkál benne semmi mert ki van takarítva és tegnap cseréltem benne új vizet
2011. júl. 25. 18:06
 15/96 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetes. Így haldoklik. De nem baj, lényeg, hogy elfér az íróasztalon.

Én zebrát tartok így. Először 2 lábon tanítottam meg ágaskodni, aztán mégegy lábát felhúzta, így 1 patája elfér az íróasztalon.

Nagyon cuki!

2011. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 A kérdező kommentje:
amugy az nem lehet hogy csak bubikat csinál?
2011. júl. 25. 18:07
 17/96 anonim ***** válasza:
Levegőztetőt, például...? De nem fog sokáig élni a halad. Meg az se jó neki, ha sokszor lecseréled az egész vizét. Sőt, kifejezetten rossz. Szűrő is kéne bele, de egy ekkorába nem tudom, hogy milyen kéne.
2011. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
Nem... nem bubikat csinál. MEG FOG DÖGLENI!!!
2011. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 Platypus ***** válasza:
100%

4 literben akkor sem lehet halat tartani, ha fejreállsz. Ha ragaszkodsz a 4 literes gömbhöz, akkor vidd vissza a halat, és tartsál benne Artemia sórákot. Vagy készíthetsz belőle floráriumot.

Ha a halhoz ragaszkodsz, akkor aranyhalnak 100 liter a minimum. Ha ragaszkodsz a mostani felálláshoz, akkor állatkínzó vagy a szó legrosszabb értelmében.

2011. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 A kérdező kommentje:
akkor most mit csináljak pedig annyira szeretem ez a haat
2011. júl. 25. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!