Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek kell egy 4l...

Szerintetek kell egy 4l akváriumba levegőztető vagy szűrő?

Figyelt kérdés
Az akvárium gömb alakú,4l-es,egy élő növény van benne és egy aranyhal,de a halam elég sokszor fenn van a vízen és ilyen kopogó csobbanó hangot ad ki ,ez természetes?
2011. júl. 25. 17:50
 71/96 Salx Narval ***** válasza:
Nincs oxigén a vízben, ezét úszik fent és próbál levegőt nyelni.Tedd át a babakádba, ott jobb lesz neki egyenlőre.Ha artézi kutatok van, akkor nem kell pihentetni a vizet.Naponta cserélj 2-3 liter vizet, amíg nem tudsz venni levegőztetőt.
2011. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 Könnyező kobra ***** válasza:

Drága gyermekem!


Te vagy ennyire kretén vagy,vagy csak szivatod a jó népet.

Ahogy olvasom,végig nem is figyeltél senkire,csak azt írkáltad hogy bubizik az a szerencsétlen pára.Hogy a kipállott büdös retkes f@szba ne bubizna ha egy redvás fertőbe tartod.Szerintem ballagj el a tesco-ba,és vegyél egy kisvödrös ruszlit az pont elfér egy íróasztalon,és kb olyan büdös mint az a felfordult víz amiben a haladat tatrtod.

2011. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 A kérdező kommentje:
K.kobra a viz olyan tiszta hogy inni lehetne és igen figyeltem a tanácsokra és meg is fogadom ,de látszik hogy te neked nem volt gyermekkorod , mert ha lett volna akkor megértenéd , hogy ha a gyerek ,,be van sózva,,akkor milyen.
2011. júl. 25. 19:12
 74/96 anonim ***** válasza:

Egyébként egy négyszögletű akváriumban tarthatsz tűzhasú gőtét is, annak nem kell levegőztető.


Olvasd el, hogy mi kell neki:

[link]


Felhívnám viszont rá a figyelmedet, hogy ha esetleg gőtét veszel, akkor annak élő kaja is kell. (Ritkábban jó a szárított tubifex is, de én azt nem szeretem adni nekik.) Élő kaja alatt pedig gondolhatsz földigilisztára, tubifexre, de az én gőtéim megeszik a viaszmolylárvát is.


Ami még nagyon fontos; a tűzhasú aksiját le kell fedni (de úgy, hogy kapjon levegőt), mert nekem kimászott egyszerre mindkettő, reggel meg a frászt hozták rám, hogy az egyik a padlón mászott, a másik meg az akvárium szélén egyensúlyozott. (Akkor még nem tudtam ezt mire vélni, mert azok voltak az első gőtéim, és két évig nem csináltak ilyet.)


Más gőték is vannak amúgy:

[link]

2011. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 A kérdező kommentje:
nem akarok gőtét
2011. júl. 25. 19:18
 76/96 Könnyező kobra ***** válasza:

Na mi az most tudsz rendesen írni?


Szerintem ez csak kamu!

Ja amúgy volt gyermekkorom,csak kicsit felelősségtudóbb voltam,vagyok mint te.

2011. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 foxicom ***** válasza:
100%

Te egy állatkínzó szadista "ember" vagy!

Először el kéne valamit olvasni!!!!!!!!!!!!!!

És, az nem úgy van, hogy te most aranyhalat akarsz akkor inkább szenvedjen az állat!

Ha nem engednek nagyobbat venni akkor nem lesz halad!!!!!!!!!!!!!!

ENNYI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja és ha még egyszer leírod, hogy bubikat csinál.......

Aki babázik annak nem való hal!

2011. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 A kérdező kommentje:
Jolvan zárjuk le a témát mindenkinek köszi aki még valami hasznosat tud írni az nyugotan írjon
2011. júl. 25. 19:44
 79/96 anonim ***** válasza:
100%

A többiek gondolom már elmondtak mindent ezzel kapcsolatban, így én már csak azt tudom javasolni, hogy legközelebb legyél egy kicsit körültekintőbb.


Csak a lelkiismeretedtől függ, hogy milyen ember akarsz lenni. Az állatkereskedésekben az eladók célja, hogy sok halat adjanak el, őket nem érdekli a halak sorsa, (tisztelet a kivételnek). Nem hiszem, hogy ez lenne a célod, hogy hetente cserélgesd a halat, mert megdöglött. Ruhát lehet hetente venni újat, ott is rád sóznak mindent, pont mint egy állatkereskedésben, de azért egy élőlény életével nem jó így játszani mint egy darab tárggyal.


Nem mindenki úgy születik, hogy tudja hogyan kell tartani az állatokat, és a kereskedők pont ezt a tudatlanságodat használják ki.


Ha állatot akarsz tartani és a családodban senki sem ért hozzá, akkor csak annyit kell tenned, hogy elolvasol egy könyvet róluk, hogy egy összefogó alapismeretet szerezz a dolgokról. Ez lenne a minimum.


Nekem is volt olyan, hogy egy ismerősömhöz átmentem és láttam nála egy 40cm átmérőjű gömbakváriumot 6db pici aranyhalacskával. Az akvárium tele volt növénnyel, de külön levegőt nem kaptak és szűrőjük sem volt. A halak pipáltak/ tátogtak a víz tetején, mert éppen készültek megfulladni. 2 hónap mulva átmentem újra, ekkor sajnálattal közölte, hogy valamiért megdöglöttek a halai.


Normális esetben úgy kéne csinálnod, hogy mielőtt veszel egy halat, megkérdezed a boltban a nevét. Első körben csak körülnézel és nem veszel semmit. Aztán hazamész, és utánanézel a kiválasztott halak igényeinek. Majd ha már megteremtetted a szükséges medencét, méretileg, szűrésileg, aljzatilag, és vettél bele megfelelő növényeket is, és már úgy gondolod hogy minden rendben van, akkor elmész megvenni a halakat. Megpróbálsz egészséges példányokat választani, hogy utána már csak az legyen a dolgod, hogy gondozod őket megfelelően. Így hosszú évekig lesz egy szép akváriumod, amire örömmel nézhetsz és mutogathatod a barátaidnak is.

2011. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2011. júl. 25. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!