Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérem segítsen valaki ha tud....

Mucsi Júlia kérdése:

Kérem segítsen valaki ha tud. Mit csináljak most az akváriumommal?

Figyelt kérdés
Úgy két hete van akink.60l-es.(alap áll.:1 sziámi,1 betta lány,1 guppy fiú,4 guppy lány,2 napfény platty,2 algaevő,2 valami csíkos,2 valami átlátszó gerinces,2 gömdmolly,2 márna,2 neon) úgy kezdődött hogy a két neon hal meghalt. Aztán jött a dara kor, parakillal kezltük. Közbe észre vettem hogy a 4 márna megtépkette a guppynkat (külön tettem őket és kaptak két tesót még hogy 4-en legyenek) darakórból meggyógyultak, aztán olyan fura fehéres színe lett a guppynak amit a márna megtépet azt mondták uszonyrothadás. Kezeltük sera baktopuralmár egyszer. Egy guppi meghalt de csak három nap múlva találtam meg beszorulva. Most meg eltünt a gömbmollym sehol se találom kipakoltam az egészet. És fel vannak puffadva a napfény, a sziámi és a betta halaim. Kicseréltem a vizet lemostem mindent újra adtam nekik sera baktopurt. Közbe az egyik márna is meghalt a másik akiba és elvesztették a színűket, a fekete csíkjaik szűrkék (ők is kaptak gyógyszet mert azt gondoltam nekik is uszony rothadásuk van).
2011. aug. 10. 23:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
a többi hozzászóló is ,nagy őskövület a kis srác segítséget kért tőletek barmok és nem leb a szást!
2011. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nagy tudású a kis gyerek miért CSICSKA? Van fogalmad egyáltalán hogy az mit jelent?
2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ilyen felállásban ez elkerülhetetlen végkifejlet.

Hogy konkrétan min kellene változtatni, 2 okból nem írom le. 1: Nem írok 547 oldalt. 2: ha kis részleteket írok, soha nem veszed a fáradtságot, hogy magadtól elolvass 3 mondatot az akvarisztikáról.


Az egyetlen tanácsom, hogy ha bármilyen állatot akarsz tartani a jövőben, legyen az cserebogár pajor, vagy capybara, vagy egy hal, írd be a google-ba a nevét, és olvsad már el, hogyan kell tartani!

Csak úgy magadtól hasraütés szerűen úgysem tudod kitalálni az igényeiket. Ha pedig a javasolt körülményeket nem tudod biztosítani, tegyél le a tartásukról. Abban biztos lehetsz, hogy ők nem fognak a te légbőlkapott elképzeléseidhez igazodva csak azért életben maradni, mert te azt gondoltad, hogy ez így jó.

2011. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50L ????? Ember 2 Neon ??? te hol élsz ? Neon minimum 5-6 de az is állat kínzás szerintem! Ami már türhető 8-10db de akkor csak az a 60L-be. amiket le írtál és mindenből lenne megfelelő darabszám 250-300L
2011. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, a segítséget megkapta, mi nem tudjuk elolvasni helyette a szakkönyveket.Mégis hogyan lehetne más módon segíteni annak, aki még az alapokat sem ismeri.Tessék olvasni, most sem tudok mást tanácsolni, segíteni akkor lehet, ha van egy bizonyos alap.
2011. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Segítséget,Komolyan úgy beszélsz mintha játékokról lenne szó.Ezek érző élőlények és rengeteget szenvedtek,csak mert falaki pusztán díszként kezelte Őket.

Bármilyen állatot tartunk,előbb utána kell olvasni,hogy mik az igényei.

2011. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Nem vagyok anyuci kicsi fia! Egy 38 éves nő vagyok! Két hétig kérdezősködtem akvarisztikákba és a neten is olvastam arról hogyan kell akváriumot csinálni.Igazatok van mert a halakkal kapcsolatban nem olvastam el szakkönyveket,gondoltam a boltban lévő eladó szakember és elég az ő tanácsa.Nem csak a kedvemre válogadtam a halakat mert kikértem az eladó véleményét. Ő ezeket a halakat így ajánlotta.Már tudom hogy hibát követtem el és sajnálom,de ha felvilágosított volna jobban akkor aszerint válogatok. Az pedig nagyon szomorú ha szerintetek nem lehet segíteni semmiképp a halainkon. Úgy sem ha valamennyit válogatva kiddobunk hogy ne pusztuljon el mind? Szeretném ha egy része megmaradna.Köszi.
2011. aug. 11. 20:23
 18/21 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Mint olvashattad az általam belinkelt oldalon, a halaidat sajnos többféle fertőző betegség érte. Ha már fel vannak fújódva, az valószínű hasvízkór, ami már gyógyíthatatlan. Vírus okozza, tehát az egész akksid fertőzött lett, ezért kell kidobnod, lefertőtlenítened mindent.

Gyerekkoromban volt akváriumom, hasonló méretű mint a tied, guppijaim voltak, meg két harcsa az alsó szinten. Nem volt semmi problémánk velük, neked is ezeket javaslom.

2011. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Úgy sajnálom,pedig ma már nem voltak felpuffadva és azt gondolta minden rendben van. Akkor el kell veszítenem a reményt. Egyébként két helyen vettük a halakat és egyszerre ezért gondoltuk nem kell a karantén meg ilyenek.Elsőre elég rosszul sült el.Iszonyú rosszul érzem magam és attól nem lett jobb amit itt írtak,de a te oldalad remélem segít.Köszönöm.
2011. aug. 11. 20:46
 20/21 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok a beszerzésnél pont a több boltra gondoltam. úgy jó ha az egész egy tenyésztőtől származik.próbáld meg a guppikat egyszerű igénytelen halak sok sikre!t
2011. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!