Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szaporítsak bettákat?

Hogyan szaporítsak bettákat?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjek neki a betta szaporításnak tetszik is érdekel a dolog van 1 hímem meg 2 nőstényem. Próbálgattam már mennyire érdeklődnek egymás iránt, de szigorúan csak úgy h összetoltam a két akváriumot. A nőstény hol izgatott lesz, hol nem is érdekli a hím szint úgy. Olvastam oldalakat is de még mindig nem tudom, hogy hogyan vágjak bele.

Előre is köszi a válaszokat


2011. okt. 14. 18:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Hááát...türelem az kell. Ez nem fog menni vezényszóra.

A halazás egyébként is mindennapos ránézéssel működik de nem egy izzasztó feladat...ezt hívják hobbinak.

2011. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
én is hobbiszinten gondoltam meg rá is nézek naponta csak nem akarom h agyon verje a lányt a hím így akkor inkább úgy intézem a dolgaim h többet tudjak itt lenni velekük nem is vezényszóra akarom csak érdekel hogy hány nap után szokott összejönni vagy hogy mennyi idő után reménytelen ?
2011. okt. 16. 22:32
 13/28 anonim ***** válasza:

Ha a kani csinálja a habfészket, akkor rajta nem múlik. A lánynak legyen ikrája, akkor rajta sem. Az előírt hőfokot tartsd, ne legyen a többi akvár közel, egy szép napos reggel becsúsztatod a kanihoz a lányt. De az akvárt ne süsse a nap, 10 literesnél ne legyen nagyobb, ne legyen 20 centinél mélyebb. Ha minden oké, délig lemegy a nász. Vedd fel videóra mert érdekes, nagy élmény. De előre állítsd be a kamerát és segédfényt ne használj. Itt egy link a sok közül a párzásról: http://www.youtube.com/watch?v=rK0m_awMOWQ

Itt pedig egy angol honlap: [link]

2011. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
A videón láthatsz egy ötletes segédeszközt, hogy ne csússzon szét a fészek. Én annak idején úszó növénnyel csináltam ugyanezt a trükköt.
2011. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
és a fehér nőstényen honnan látom hogy alkalmas a szaporodásra ?mert a kék nem akar becsíkozódni lehet még fiatal ? :O mert már egy féléve meg van :S
2011. okt. 18. 12:24
 16/28 anonim ***** válasza:
Látszik rajta, hogy nagy és gömbölyű a hasa. Hasonlítsd össze amit a Youtube-n látsz!
2011. okt. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

hát a fehéren látszik h még nem gömbölyű de a kék szerintem ivarérett csak csíkozódni nem akar de rakok fel pár képet

Fehér nőstény: [link]

Kék nőstény: [link]

És a hímről is egy: [link]

2011. okt. 19. 09:52
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem itt segíthetnek: [link]

Én már nagyon régen bettáztam...

2011. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a linkeket, még azt szeretném kérdezni h szerintetek a hímem az nemző képes ? beszéltem egy haltenyésztővel ő mondta nekem h a piros betttáknál előfordul hogy sterilek... valaki aki kicsit járatosabb a betták genetikájában meg tudja erősíteni vagy cáfolni ezt ?
2011. okt. 20. 08:45
 20/28 A kérdező kommentje:
nem nagyon akar becsíkozódni a kék nőstény pedig szép hordó hasa van :) de nem tudom mi lehet a probléma hőmérséklet is 28fok:(
2011. okt. 20. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!