Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartsak?

Milyen halat tartsak?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemma :) Adott egy akvárium: 66 liter, szűrő-levegőztető, fűtő, 4db neonhal, 2 guppi. Barna alga az üvegen. Anubiasok, jávai moha, microsorium.

1 éve van meg az akvárium, volt már azóta mindenféle halam: betta, guppi, platti, neon, törpe szívóharcsa, dánió, endler guppi. Szóval ilyen kezdősök, de már meguntam őket. Mindegyiket :/ A törpe szívóharcsa azért kellett, mert nagyon algásodik az akváriumom ugyanis csak egy 8 wattos fehér fényű lámpám van. A szüleim nem hajlandóak nagyobbat venni. És akváriumot se. Szóval eléggé meg vannak kötve a kezeim.

De én az egész akváriumot előről szeretném kezdeni, kipucolni, a halakat elcserélni/eladni és egyetlen egy fajjal foglalkozni. De nem tudom melyik legyen az... Valami érdekeset, fura életmódút vagy ilyesmi! Amit megfigyelhetek :D Tetszett a barlangi vaklazac, de végül lemondtam róla xd Most a Törpe rubinsügér tetszik.

Mit ajánlotok, mi a véleményetek? Melyik hal vált be nektek?


2011. dec. 12. 16:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja ja a törpe gömbi nagyon kis cukker, lehet szeretni az biztos.


Tudok egy érdekeset, csak annak akkora szája van, mint a feje. Az ember ujját is be tudja kapni. Ez a pillangóhal: [link]

Ebben az a poén, hogy élő tücsköt eszik. És felugrik minden vízmozgásra a felszínen, ha ott kapálódzik a tücsök, vagy bármilyen bogár beleszáll a vízbe.


Amúgy unalmas hal, nem sokat úszkál, általában a víz tetején szokott állni egy helyben és várja a kaját mindig. Felülnézetből néz ki jól, mert úgy olyan szárnyai vannak, mint egy lepkének. Ezért ez egy lavórban, kádban, tóban, vagy egy félig leszívott alacsonyan lévő nyitott akáriumban mutat jól. Képen nem annyira dekoratív, de mégis élőben nagyon érdekes látvány hogy mekkora szárnyai vannak.

2011. dec. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
ja... mikor először láttam a kereskedésben azt hittem, hogy döglött, mert úgy nézett ki mintha egy normál hal lebegne ott fent fejjel lefelé :D
2011. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!