Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2hete vásároltam egy 400litere...

2hete vásároltam egy 400literes akvariumot. Kaptam vele 3 nagyobb aranyhalat. Az egyiknek semmi baja sincs, de viszont 2 csak az akvarium alján fekszik vegetál még enni sem jönnek a felszinre. Mit tehetek velük h elkerüljem a legrosszabbat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 21:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Lecseréltem a vizet és igyekeztem betartani minden tanácsot de még mindig vegetálnak (Kb 4hete). Vettem hozzájuk pár fiatal egyedet ezeknek kutya bajuk elevenek. Esetleg valami ötlet?
2012. jan. 10. 12:05
 12/15 Platypus ***** válasza:
A mérgezés után sok idő, mire egy hal teljesen kiheveri az eseményeket. Ügyelj a vízminőségre, etesd őket változatosan, adj nekik sok növényi kaját, mást nem tehetsz értük. Előbb-utóbb rendbejönnek, ha már eddig átvészelték.
2012. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk az a tapasztalatom, hogy ennyi idő alatt fel kellene élénkülniük, van olyan eset, hogyha a halak megkapják a friss vizet, azonnal helyre jönnek.


Aranyhalaknál gyakori a súlyos parazitás megbetegedés, gondolok itt például a bársonybetegségre. Ez a darakórnál agresszívabb élősködő, sárgás bevonatot képez a hal testén, ami aranyhalnál nem feltűnő. Gyakran lefekteti a halat és mérgezés tüneteit is produkálhatja. Jele még az ideges mozgás, dörgölőzés, passzivitás, étvágytalanság.

Ha ilyeneket tapasztalsz, akkor szükség lenne egy agresszív kezelésre steril karanténmedencében, gyorsfürdőkkel, sóval, tehát minden eszközt bevetve.

Nem volt jó ötlet több halat venni, amíg ezek nincsenek jobban, mert ha tényleg ez a probléma, akkor ők is kezelésre szorulnak.

2012. jan. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 akva apor ***** válasza:

Amit Murr mondott az úgy van utánna KELL olvasnod tapasztalt akvaristáktól tanácsot kérni,állatorvostól ki jártas a betegségek gyógyításában felismerésében meg stb.

Itt is tehetsz kérdéseket próbály mindent megtenni a halaidért és az egész halat kezeltetni KELL mert az egész fertőzött lehet ezért nincs kockáztatni való,és NAGY hiba volt,hogy nem olvastál az akvárium és a halak tartásával kapcsolatban + ninmcs tapasztalatod és az aranyhakat nem könnyű tartani.

2012. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 akva apor ***** válasza:
Én megjártam,hogy nekikeztem és csak néztem(eleinte),hogy pusztulnak és kérdem magamtól,hogy miért?Ez nagy baj.
2012. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!