Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a vizet 20 C körül...

Hogy lehet a vizet 20 C körül tartani (főleg nyáron, amikor a lakásban akár 30 fok is lehet)?

Figyelt kérdés
Szeretnék axolotlt tartani, de az 18-22 fokot kedvel. Létezik valami vízhűtő féle?
2012. febr. 4. 18:30
 1/4 Platypus ***** válasza:
Létezik, de iszonyat drága. Ha ventilátorral fújod a felszínt, akkor a párolgási hő képes valamennyit csökkenteni a vízhőmérsékleten. A jégkockadobálás is működik, de az állandó hőingadozást okoz.
2012. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én úgy tudom jégkockát nem szabad beledobni, max műanyag palackba fagyott vizet beletenni, ami nem tud beleolvadni. és ez rendben is van, van akváriumom, volt, hogy 40 fok volt és hűteni kellett, de 3 hónapon át ezt csinálni..


akkor úgy kellett volna kérdeznem, hogy akinek van axolotlja, az hogy tartja 20 fok körül a hőmérsékletet? vagy az axolotl tulajdonosok mind pincében laknak? vagy kibírják a 25-26 fokos vizet is?

2012. febr. 4. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Csinálj egy vízhűtést.


Kell egy powerhead pumpa, aminek a két végére ráraksz egy-egy csövet. A csövek másik végére rákötöd egy ladának, vagy valamilyen autónak a radiátorján a 2 kivezetést.

Azt a radiátort lerakod az akvárium mellé a földre és fújod egy ventilátorral. Ez a legfaxásabb hűtés.

2012. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a tippet (bár biztos nem én fogom ezt megcsinálni, de talán majd a barátom, vagy a sógorom...)! azért ha valakinek enélkül is éldegél axolotlja, akkor nyugodtan írjon!
2012. febr. 5. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!