Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halakhoz folyami rák?

Halakhoz folyami rák?

Figyelt kérdés
Van 10 xifom(nem tom hogy kell írni!) és egy szijámi harcos halam! Szeretnék melléjük folyami rákot! Nem fogják egymást bántani???
2012. febr. 14. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Védett a folyami rák és nem is tudnád együtt tartani ezekkel a halakkal :)

Ajánlanám a narancssárga törperákot, de mivel már a xipho és a sziámi sem tartható együtt, előbb meg kellene tanulnod az alapokat, olvasni a témában, majd utána belefogni egy ilyen nehezen tartható állat tartásába.

A jelenlegi halaid mióta vannak meg? Mekkora az akváriumod?

2012. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

gondolom nincs 100 literes akváriumod.

ha mégis akkor ha megváltál a bettától akkor tarthatsz garnélákat.

2012. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rég vannak benne halak! És ellőtte is volt sok halunk csak egy időre meguntam őket de megint vannak! És az állat keereskedésben mondták hogy a xiphot és a szijámit nyugodtan tartsam eggyütt!Bocsika!!!! És megvan 100 literes!!!
2012. febr. 14. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom, hogy az állatkereskedők többsége nem azt nézi, hogy mi jó a halaknak, hanem hogy minél több fogyjon belőlük... tudják őket "tárolni" de ott be is van fejezve... bízz inkább olyanokban akik tapasztalt akvaristák, és szeretik a halaikat... továbbá szerezz be egy jó akvarista könyvet és olvasgasd... nekem régebbiek vannak, de Horn, Zsilinszky neve sok akvarista barátomnak cseng ismerősen...
2012. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Folyami rákot semmikép se. Mert hogy tényleg védett viszont van egy csomó rák ami szinte megtévesztésig hasonlít rá. ( kivéve hogy némelyiknek világító csúnya színe van. ) Mindegy is. Xifó jó választás. Nagyon érdeklődő hal. Cseppet sem zavartatja magát. Rák minél jobban el akarja kapni annál inkább érdekli hogy, mi a fene működteti. Így sajnos hamarosan eleség lesz belőle. Rák pajtás viszont jól fogja magát érezni. Én tarisznya rákkal tartottam együtt pedig mindenki azt mondta nem tanácsos. Xifó nem bántotta, csak baromi közelről vizsgálta. Rák be volt Sza..r.a mert szegény xifó kétszer akkora volt mint ő. 3-4 nap kellett míg megszokta a rák az óriásokat, és már ment is a vadászat. :)
2012. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha megvan a 100 liter akkor a sziámit el kellene adni mert az bántaná a rákot és utána mehet rák vagy garnéla.
2012. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!