Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na ez minek számít?

Na ez minek számít?

Figyelt kérdés

Ugye már sok téma feldolgozta a gömbakvárium sztorit!

Ezzel a 10 literes üveggel mi van ez annak számít?

[link]

Nem csak körbe körbe úszkál benne középen sokat van és nem dörzsöli le a szemét!

Itt vannak képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

Itt LÁTSZIK hogy a köveknél van középen egyébként a növénykék között is sokat mozog:

[link]

Itt pont a szélén van: [link]

Szerintetek mi van ezzel? E gömbaksinak számít? És állatkínzásnak? Ui: lvegő van csak az élő vizinövény kimaradt, a hőmérséklet adott, és nem láttam különösen sztresszesnek!



2012. febr. 29. 18:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

A 19:13-mas hangnemre, és az eredeti kérdésre válaszolva, itt vannak a szigorú tények. Nem szubjektív vélemény, hanem a Magyar Köztársaság törvényei, ami szerint vitán felül áll, hogy állatkínzó vagy:

1998/XXVII törv

4.§ 1,2

5.§ 1,2,4

6.§ 1/d

7.§ 1

41/2010.(II.26) korm rend

14.§ 3, 4, 5/d

3.sz. mell. B/1,3


pontokon szeged meg a törvényeket. Ez, 50.000 ft-os pénzbírságtól 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Még egyszer, ezek tények, és mint ilyenek, természetüknél fogva megkérdőjelezhetetlenek.

2012. febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Platypus ***** válasza:
100%
Ez szerintem fiatal pakisztáni díszcsík, ennek a fajnak nagyon sokat változik a mintája ahogy fejlődik. Úgy 200 literben már tarthatsz egy csapatot(csapathal, egyedül nem jó), ha nagyon akarod, az aranyhallal együtt. Hőmérséklet szempontjából nem ideális, de összeegyeztethető, a 22 fok mindkét fajnak belefér. Ha nem akarsz ekkora akváriumot vagy nincs rá kereted, akkor inkább ajándékozd el ezt a két halat. Ha szerencséd van, el tudod cserélni guppira, azoknak jó a 60 liter, ha van hozzá normális szűrés és egyéb felszerelések.
2012. febr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Leopárd botia, olyan 10 centis lesz kb, annak még elmegy a 60 liter egy ideig, de ő társas állat.


Az aranyhalat cseréld le egy adag élő növényre.

2012. febr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
és van ott az akvárium szélén egy algázó, azt is el kellene gyorsan passzolni. egy algázónál is figyelni kellene arra, hogy a hal kifejlet méreténél az akvárium legrövidebb oldala is 2x nagyobb legyen. szerintem ez keresztben el sem férne benne nemhogy 2x beleférjen. Most szerintem a halak betelepítését kezd előről és a mostaniakat ajándékozd el. de nézd meg hogy mit akarsz. a guppit ajánlom neked. elhiszem hogy neked a nagy halak tetszenek de ezeket 60 literben nem lehet tartani.
2012. febr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Te valami hatalommániás, vagy megalomániás vagy?

Nem tudom pontosan milyen algázód van, valami pleco vagy gibi, de annak is 300-400 liter kellene. Normális vagy?

Szerinted az a haltartás lényege, hogy a kis vacak akváriumaidba beszerezz néhány hatalmasra növő halat? Ettől lesz szép és jó?


Ha rajtam múlna, eltiltanálak az állattartástól legalább 5-10 évre...

2012. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

na ez minek számít? hát ezen az látszik hogy a gazdája mekora állat.

Ui: lvegő van csak az élő vizinövény kimaradt, a hőmérséklet adott, és nem láttam különösen sztresszesnek!

persze hogy nem látszik stresszesnek mikor még ara sincs helye abban az 5 literes uborkás üvegben.

lehet hogy előtem már leírták mert nem olvastam végig a válaszokat de azt az üveget inkább használd arra, amire kitalálták és ne tarts többet állatokat ott vagy te artsd el magad az kezdetnek elég állattartás lesz neked.

2012. febr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
a talajszűrő az mi? tudnál képet feltenni róla?
2012. febr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 YourDestiny ***** válasza:
Ez az egész dolog olyan, hogy ha téged bezárnának egy büdös WC-be, te is tudnál mozogni 1-2 métert ide-oda, mint ahogyan a halaid 10-20 centit ide-oda.
2012. febr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
talajszűrő: [link]
2012. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
én láttam kereskedésekben pohárban tartott halakat is. ez -amennyiben csak átmeneti- annál jobb
2012. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!