Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Számomra rejtélyes haldoklás....

Számomra rejtélyes haldoklás. Mitől halt meg a guppim?

Figyelt kérdés
Guppi nőstényt és hímet vettem múlt hét kedden annál a kisállatosnál, ahova eddig is jártam. Semmi baja nem volt még akkor. Majd 3 nappal később pénteken látom, hogy furán úszik, plattik csipkedik. Érdekes mozgása volt, olyan "féloldalas", mintha béna lenne. Felúszott a víz tetjére, majd lassan lesüllyedt a kacsivig. Ott mozdulatlan maradt. Azt hittem meghalt, gondoltam kiveszem. Amint odaértem a hálóval, ismét felúszott a víz tetejéig, majd ismét lesüllyedt szép lassan. Ez megismétlődött még kétszer, és mikor már 5 perce nem mozdult, kivettem a hálóval. Nem értem mitől halt meg, a hímnek meg a többieknek sincs semmi baja azóta sem. Vizet pont aznap cseréltem, plusz előtte talajporszívóztam, ami összeszedte a mulmot. Szóval tisztán tartom az akvit. Valaki látott már ilyet halált? Mitől lehetett?
2012. márc. 7. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennek ezer meg egy oka lehet. Mire szerencsétlen odaér az állatkereskedésbe, olyan dolgokon megy keresztül, hogy csoda, ha életben marad. Bármi történhetett vele, rengeteg betegséget összeszedhetett, beszorulhatott szűrő mögé, talán valaki már hazavitte aztán vissza, megnyomhatták halfogó hálóval, hadd ne soroljam tovább.

Az új halakat ezért mindig karanténozni kell 2 hétig, ennyi idő alatt előjön, aminek kell. Szegény egyszerűen feladta a harcot, sok volt neki ez egy életre.

2012. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fura.Nagyon,nagyon ismerős nekem ez a leírás.Nem a Z's pet shopba jársz te véletlen?Egyébként Murrnak tök igaza van.Sokszor szállítás közben megsérülnek a szerencsétlenek.A guppik amúgy is hajlamosak furcsaságokra,de örülj,hogy nem beteg a többi halad!
2012. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem járok a Z's pet shopba. Nem is ismerem. Most néztem utána a neten, hogy mi ez. Ismerős a leírás???? Nem értem... :)
2012. márc. 8. 08:33
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha már így szóba jött, ide járok.

[link]

2012. márc. 8. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!