Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumok elhelyezése? Fontos!

Cerberosz kérdése:

Akváriumok elhelyezése? Fontos!

Figyelt kérdés
Az a harci helyzet hogy lesz egy 300-360 literes akvárium a szobámban, kicsi a szobám, és úgy 1.5- 2m lesz az ágyam és az aksi között. Nem fog nagyon zavarni a hangja? most egy 30l megy benne szűrő és levegőztető az nem zavar. És a főkérdés igazából az hogy ha szeretnék egy második akváriumot is akkor az mennyire gáz hogyha az olyan helyen lenne amihez csak egy oldalról tudok hozzá férni? Fal és szekrény között lenne. És végül a 3. kérdés ha az ágyamat lejjebb tolom akkor ott is elférne még egy.(nem lenne 3 csak a hely miatt kérdezem.) Ha a fejemtől kb. fél méterre lenne amikor alszok, és tengeri lenne lehabzó stb. az mennyire zavarna? ja az ágyamnak nagy bőrtámlája van szóval az valamennyit lefogna a technika zajából. de pl a hullámzásból nem hiszem. Vélemény? előre is köszi!!
2012. ápr. 14. 23:07
1 2
 1/17 YourDestiny ***** válasza:
Minőségi külső szűrőt válassz, és nem lesz hangja. Egyébként egy kis szobába ennyi akvárium, de főleg ekkora méretű nem tudom jó ötlet-e. Oké, hogy valamennyire fedve lesznek, de túl magas páratartalom esetén könnyen bepenészedhetsz.
2012. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Mármint csak elölről tudsz majd hozzáférni, ugye? Hogy ez mennyire kényelmetlen, főleg a csövek, kábelozás szempontjából, azt neked kell tudni :)

A lehabzóról nem mondok véleményt, engem a légy is zavar. Ha itt van egy, vadászni indulok!

2012. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A lehabzó mellett nem tudsz aludni (hacsak nem vagy süket).

Nekem tengeri az másik szobába van.

2012. ápr. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szal nekem itt van a gépem mellett. Ágyhoz nem tenném.
2012. ápr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bár végülis éjjelre ki lehet kapcsolni a lehabzót, ha az külön szűrőakváriumba van és attól még a szűrés nem áll le.
2012. ápr. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem külső szűrőt szeretnék hanem egy alsó szűrőakváriumot. Úgy hallottam sz sokkal hatékonyabb és több szűrőanyag fér el benne. Viszont azt is olvastam ha csöveken lezúduló víz hangja zavaró lehet. Erről valaki valamit? A penészedéstől nem félek, fedve lesznek, és minnap van szellőztetve.
2012. ápr. 15. 11:36
 7/17 A kérdező kommentje:

Hable köszi az észrevételt, számítottam rád a tengeri témában:) Igen én is úgy gondoltam, hogy kikapcsolom estére. De pl: valamivel le lehet hang szigetelni a szekrényt nem?

Kicsit olvasgattam milyen fajta tengeri akváriumok vannak és arra jutottam h nem midbe kell lehabzó bár kétség kívül úgy könnyebb. Van egy Lee Chin Eng módszer itt csak élőkő van és vízmozgatás és a szűrést az élőkő végzi. Hátrány az h kevesebb élőlényt lehet benne tartani. Vagy van a sima algaszűrős rendszer. Hallottam olyanról is ahol a nagyon vastag élő homok aljzat végzi a szűrést, és a lehab csak néhanapján üzemel. Ezekről mi a véleményed?

2012. ápr. 15. 11:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb ha vastagon alul van élőtalaj, és korallhomok keveréke 5-6cm magasan.


Nekem van egy kis 37 literesem amibe csak ez van.

Élőkő nincs, azaz ilyen nagyon pici 1-2 db törmelék.


Van benne 3 féle "caulerpa" alga - ez nitrátszűrésre nagyon jó egyébként.


Tele van tengeri csigákkal, volt benne csillag is, csak azt átraktam a nagyba. Van benne üvegrózsa, mostmár 3db, kezdetben csak 1 volt, de szaporodik.

Oda szoktam átrakni mindent ami nekem a nagy akváriumba nem kell.


Egy sima 20 wattos Daylight kompakt izzó van a tetején lámpának, és egy Aquael Fan1 belsőszűrő (mintha édesvizi lenne).


Csináltam a hátuljára egy mini külsőszűrőt egy 250l/órás kis vízpumpából és egy 2 literes kis tartályból.

Siporaxot tettem bele, egy kis dobozzal.


Ebbe nincs lehabzó, mért is lenne. Csigáknak tök jó, szaporodnak benne mint a fene, pedig lehet már több mint egy hónapja nem cseréltem benne vizet, és nem büdös a víz. Ez atomstabilan megy.


Szerintem ebbe lehetne tenni xeniát is, vagy valamilyen lágykorallt, és tuti hog szaporodna az is.


Csak akkor egy másik izzó kéne rá, akkor pl ilyen, mert ez ilyen két színű kék-fehér tengeris:

[link]

2012. ápr. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De izé, ozmo víz van benne, nem csapvízzel kevertem a tengeri sót.


Ioncserélt víz is jó hozzá.

2012. ápr. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A nagyobb akváriumon nekem van 4db kék led (holdfény világításnak, ezt most újítottam).


És marhajó, mert a fáklyakorall teljes egészében sárgán fluoreszkál alatta, és van egy karély anemóna, amiben vannak sárga és zöld körök, abban meg a sárga rész világít.


Éjjel ez a kettő tuti jól néz ki és olyan kb mint pl ha láttad az Avatar filmet abban is volt hogy éjjel világított az erdő. Na ez olyan. Nagyon szép.


A többi bigyóm nem világít sajnos.

2012. ápr. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!