Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumok elhelyezése? Fontos!

Cerberosz kérdése:

Akváriumok elhelyezése? Fontos!

Figyelt kérdés
Az a harci helyzet hogy lesz egy 300-360 literes akvárium a szobámban, kicsi a szobám, és úgy 1.5- 2m lesz az ágyam és az aksi között. Nem fog nagyon zavarni a hangja? most egy 30l megy benne szűrő és levegőztető az nem zavar. És a főkérdés igazából az hogy ha szeretnék egy második akváriumot is akkor az mennyire gáz hogyha az olyan helyen lenne amihez csak egy oldalról tudok hozzá férni? Fal és szekrény között lenne. És végül a 3. kérdés ha az ágyamat lejjebb tolom akkor ott is elférne még egy.(nem lenne 3 csak a hely miatt kérdezem.) Ha a fejemtől kb. fél méterre lenne amikor alszok, és tengeri lenne lehabzó stb. az mennyire zavarna? ja az ágyamnak nagy bőrtámlája van szóval az valamennyit lefogna a technika zajából. de pl a hullámzásból nem hiszem. Vélemény? előre is köszi!!
2012. ápr. 14. 23:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez halkabb lenne mint egy alsópolcos:

[link]

2012. ápr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hable köszi a válaszokat. Leírnád nekem hogy a nagyobb akváriumodban, ha jól tudom 100 l körüli milyen felszerelés van amivel üzemképes? és mennyit foglalkozol vele? mivel ma voltam egy boltban ahol eléggé elrémítettek a 100 l körüli tengeritől.
2012. ápr. 16. 17:27
 13/17 anonim ***** válasza:

élőkő 6 kiló + száraz kő 6 kiló

élőtalaj 7 kiló + Korallhomok 7 kiló


Kb ennyi volt a 112 literesembe régen, de most a 200 literesbe sincs több, tehát lehet hogy akkor se történik semmi ha kevesebbet veszel.


Ozmo szűrő - 15ezer használtan

Lehabzó - 15ezer használtan (nem levegőpumpás, hanem motoros)


T8 neon 1db sylvania aquastar + 2db marinte blue moon.

De inkább ilyet vegyél, ez T5 és szebb a fénye: [link]


Csináltam szűrőt egy vödörből és vízpumpából, és tettem bele 3 kiló korallzuzalékot és perlonvattát - ezen át keringett a víz.


Volt egy 1200 L/ órás és egy 2600 L/órás mágneses áramoltató, az elsőt használtan vettem, a másodikat aqua depóban kb 6ezerért.


Vettem lithohpyton lágykorallt, xenia sp.-t, lapanemónát, egy sráctól, ezek szépen megnőttek és szaporodtak. Vettem clavulariát is, ez fényigényesebb ezt a kő tetejére tettem.


Aztán vettem 1 bohóchalat, 1 sárgafarkú kék korallsügért, 2db táncoló garnélát, és 1 kéklábú remeterákot (calcinus elegans), mert ezek a legkönnyebben tarthatók, a remeterák még jó az forgatja és tisztítja az aljzatot.

Csigák kerültek be az élőtalajjal, ők szintén tisztítják az üveget és a talajt.


Nem porszívózok soha. Vettem egy 400 Ft-os baktérium kulturát kezdésnek és a talajba fecskendeztem.


A 112 literes ment egy évig, aztán átraktam egy 200 literesbe. Arra tettem több fényt, 4db T5 neont és 4db éjjeli ledet. A "vödör" szűrés helyett csináltam egy alsópolcost. Vettem még bele ezeket: karélyanemóna, fáklyakorall, Havaii anemóna, barátsügérek és egy lila torpedósügér. Vettem makro algákat: Caulerpa prolifera, Caulerpa racemosa, Caulerpa taxifolia, és Chondrus ocellatus.


Az akvárium párolog, mert nyitott és töltöm utána az ozmo vizet (só nélkül). A cserevízet sóval keverem max 1-2 vödörrel és látom ránézésre, hogy mikor van itt az ideje a vízcserének.


Naponta 1x adok enni a halaknak és kb 3 naponta csipesszel a fáklyakorallnak.

A lehabzó sok mocskot összeszed és néha tök fekete lesz a tároló edénye, azt heti egyszer kiöntöm.


Az akvárium fenntartása olcsó és nem igényel semmi extrát. Otthon is lehet hagyni 1 hétre. Többre nem szoktam, mert akkor már kezdek aggódni.


Így világít éjjel kék led alatt a cucc:

[link]


[link]

2012. ápr. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Néha rakok bele aktiv szenet is, főleg a lithopython miatt, mert az enged magából olyan vegyületet, amivel lehet hogy kinyírná a fáklyakorallt, de ha van egy kis aktiv szén benne, akkor erre semmi esélye.
2012. ápr. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!! Nagyon klasszul világítanak!!! A száraz kő az milyen?
2012. ápr. 17. 11:16
 16/17 anonim ***** válasza:

Olyan mészkő, amit a tengerből szedtek ki, csak mivel nem vízben szállították nincs rajta élet, csak fehér.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


aztán ilyen lila lesz ha már átmegy rá a mészalga, és akkor mondható már élőkőnek:

[link]

[link]

2012. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
ha pesti vagy, pl az Atlantisz dszállatban szoktak lenni fehér tengeri kövek, de ha tudsz vehetsz hirdetésből is.
2012. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!