Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tartozékok kellenek...

Milyen tartozékok kellenek egy komplett akváriumhoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap este vettem vaterán egy akvárium szettet, mi kell még hozzá? Nekem több mint 15 éve volt akváriumom, de ez az új technika nekem már ismeretlen!

Anno nekem a szűrő meg a levegőztető még külön volt... Ezt most is külön kell megvenni vagy már a szűrő egyben levegőztet is? :)


Ezek a tartozékok listája, mindent bemásoltam! Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat az offért... :)

-72 literes akvárium


(hossz:60cm, szél:30cm, mag:40cm)


- műanyag tető világítással 1x15watt


-AquaNova belsőszűrő


-AquaNova automata fűrő 75w


-Digitális hőmérő


-AquaImpex lemezes haltáp 250ml


-AquaImpex starter granu 100gr


- Növényes poszter


2012. ápr. 23. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát ha az a szűrő legalább Aqua Nova 500, de inkább 800 akkor vegyél bele szivacsot, mert nem tudhatod hogy milyen betegség van benne és mehet is. a világítást kevésnek találom, de árnyéktűrő növénynek jó. nem tudom, hogy régen hogy volt és mennyit felejtettél, de általában a belső szűrők levegőztetni is szoktak, de elég, ha úgy álítod a szűrőt, hogy a kiáramló víz fodrozza a vízfelszínt és így oldódik bele oxigén. összerakod az akváriumot, talaj, növények, 3 hét üresjárat és mehetnek bele a halak.

Ha kérdésed van akkor írd meg és szívesen válaszolok, de a növényes részét még én is csak most tanulom, abban nem nagyon tudok segíteni.

2012. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát ez sajnos nem a legjobb szett. Még az átlagnál is gyengébb a világítás, gyakorlatilag alig használható valamire. Kizárólag a leg árnyéktűrőbb növények maradnak meg alatta, mással nem is érdemes próbálkozni.

A szűrő a másik sarkalatos pont, azt szintén ki szokták spórolni a szettekből. A tiédről nem derül ki, hogy milyen, pontosabb gyári adatok kellenének.

Kb. 500 liter/órás belső szűrő kéne.

A kaja meg olyan dolog, hogy a tartott halak igényeihez kell igazodni, de tápokat alapvetően csak kiegészítésnek szoktuk adni.

2012. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 YourDestiny ***** válasza:

A világítás tényleg nagyon gyenge. A belső szűrőnek legalább 500-550 litert át kell forgatnia óránként. A haltápokat nem ismerem, de nem egy megfizethetetlen dolog, abból csak minőségi eledelt veszek. Sera, Tetra, stb.


A levegőztető felesleges. Úgy kell állítani a szűrő kifolyó csövét, hogy az fodrozza a vízfelszínt, ezáltal a víz elégendő mennyiségű oxigént köt meg.

2012. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszonom a segitseget, a szuro a leiras szerint 690 l/h. Milyen világítást igényelne? Mennyi hal mehet bele? Ha jól emlékszem 2-3 liternek kell jutnia 1 halra (guppy, neon, black molly stb) igazam van? Igazság szerint a Fiam miatt akarok akváriumot, én az elsőt 8 évesen kaptam és imádtam 13 éves koromig meg volt, hátha Ő i s megszeretné!
2012. ápr. 24. 06:06
 5/16 A kérdező kommentje:
Félre irtam (vagy másikra emlékeztem) ez 500l/h!
2012. ápr. 24. 06:16
 6/16 anonim ***** válasza:

A szűrő jó lehet, 500l/h-val elketyeg, csak nem szabad túltelepíteni az akvit.

Világításból általában legalább egy 0,3 W/l-t el kéne érni, az alatt már van némi választék növényekben ami megmarad alatta. Tehát ha mégegy 15 w-os foglalatot be tudnál építeni valahogy a tetőbe az már korrekt lenne. (vagy kicserélni egy 24W-os T5-ös daylight-ra, kell hozzá elektronikus előtét)

A mostani világítás mellett talán az Anubias, meg a gömbmoha megmarad.


Halból a betelepítés ennél jóval összetettebb dolog. Általában 1 litert számolunk 1 cm kifejlett halra, de ez max 4-5 cm-es halakra vonatkozik. Az ennél nagyobbaknál 1,5, 2, 3...akár 4 litert is lehet számolni centinként.


Illetve lehetne, csak semmi értelme, mert más tényezők is befolyásolják a dolgot. A hal testfelépítése, habitusa, területvédése, nemek aránya, felület (aljzat/vízfelszín) nagysága, stb. Ezért pl a mollykat, vagy xifókat dupla ekkora akváriumban érdemes tartani.

Fölösleges 70 literben elkezdeni bohóckodni velük, egy normális egyedszámú csapatot nem lehet hosszútávon fenntartani benne.

Eleve nem is tartanék elevenszülőket, mert kezdőként megoldhatatlan problémákat jelentene a szaporulat.


Amivel kevesebb a hibalehetőség, valami kis 4cm körüli pontylazac fajta, neonhal, vagy serpalazac, vagy citromlazac. Egy 10 fős csapat mehet belőlük. Aljzatlakóknak meg páncélos harcsákat, pl egy 6-8 fős panda harcsa raj.

Kb ennyi hal tartható benne, de ha másfajták lesznek, akkor is inkább kevesebb fajtából legyen több egyed, mint fordítva. Lehet olyat is, hogy pl 8 ékfoltos razbóra, 1 pár törpegurámi, meg az aljzatlakók.

2012. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Na igy mar ertem! Meg kezdek emlékezni is! Igazsag szerint nekem mindig vegyes volt az akvárium... Kb ekkora lehetet de 1-1 fajból max 3-4 darab volt és 20-25 hal minimum volt..
2012. ápr. 24. 07:25
 8/16 YourDestiny ***** válasza:

Egy kis segítség:


[link]


[link]


Ha AquaNova NBF típusú szűrőd van, azt érdemes cserélni egy normálisra. Sajnos a liter per óra önmagában nem minden, ma már sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítunk a szűrőtérfogatnak, minél több helyet adva a lebontó baktériumoknak, amik a vized tisztaságán dolgoznak. Ez a szűrő hamarosan hangos is lesz. A szűrés a legfontosabb része egy jól működő akváriumnak! Nem szabad spórolni rajta, ahogy mondani szokás: olcsó húsnak híg a leve. Ha nem NBF szériás szűrőről van szó, akár jó is lehet. Talán egy fotó vagy link segít.


Ahogyan az előttem szóló írta, nem csak a halak mérete számít. A fekete mollit 120 liter alatt nem ajánlott tartani. Bár a neon kis méretű hal, mégis helyigényes. Számukra fontos az akvárium hossza, fontos a kiúszótér. A díszhal.info nagy segítség lehet.


Egy tipp: ha szép és természethű akváriumot akarsz, ajánlom, hogy hagyd el a növényes posztert. Nem is gondolná az ember, hogy egyszerű kék, fehér, fekete, stb. papírból milyen szép alapot, komolyságot lehet adni egy akváriumnak. Egy példa:


[link]


Természetesen a fénycső színe is sokat számít.

2012. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 YourDestiny ***** válasza:

Bocsi, rossz az utolsó link:


[link]

2012. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm neked is a választ

ezt vettem:

[link]


így hátha jobban eltudjátok magyarázni tényleg hogy mire van szükségem.


Ja a poszter nem igazán érdekel (nekem sose volt, pedig már akkor is nagy divat volt) az csak tartozék :)

2012. ápr. 25. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!