Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tartozékok kellenek...

Milyen tartozékok kellenek egy komplett akváriumhoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap este vettem vaterán egy akvárium szettet, mi kell még hozzá? Nekem több mint 15 éve volt akváriumom, de ez az új technika nekem már ismeretlen!

Anno nekem a szűrő meg a levegőztető még külön volt... Ezt most is külön kell megvenni vagy már a szűrő egyben levegőztet is? :)


Ezek a tartozékok listája, mindent bemásoltam! Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat az offért... :)

-72 literes akvárium


(hossz:60cm, szél:30cm, mag:40cm)


- műanyag tető világítással 1x15watt


-AquaNova belsőszűrő


-AquaNova automata fűrő 75w


-Digitális hőmérő


-AquaImpex lemezes haltáp 250ml


-AquaImpex starter granu 100gr


- Növényes poszter


2012. ápr. 23. 15:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nekem jó ha leírjátok, hogy mikre lenne szükségem én meg ezeket eladogatom valamennyiért vagy kicserélgetem lassan...
2012. ápr. 25. 15:28
 12/16 A kérdező kommentje:

még egy kérdés!

Nekem ez így most kezdő akváriumként funkcionálhat vagy elég gyenge választás lett?

2012. ápr. 25. 15:31
 13/16 YourDestiny ***** válasza:
Az általam linkelt e-book-okat mindenképp olvasd el, rengeteg gondtól megkíméled magad a későbbiekben!
2012. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 YourDestiny ***** válasza:

Az általam linkelt e-book-okat mindenképp olvasd el, rengeteg gondtól megkíméled magad a későbbiekben!


A szettben a világítás gyenge. Ha daylight (természetes fehér fényű), akkor maradhat, de ilyen fényerő alatt csak az Anubias és a mohák maradnak meg.


A fűtő jó, a szűrést nem ismerem. Azt írja két kamrás, akár jó is lehet. Mindig külön tisztítsd a szivacsokat. Egyik alkalommal az egyiket, aztán a másikat (ha egymás mellett vannak), így nem nyírsz ki annyi hasznos baktériumot. Természetesen egy IN 600-as szűrő jobb lenne, mint a jelenlegi, de egy próbát megér.


Aljzatként kvarchomokot vagy bazaltzúzalékot ajánlok. Ez attól függ (világos vagy sötét, finomszemcsés vagy kevésbé), hogy milyen halakat szeretnél tartani.

2012. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 YourDestiny ***** válasza:
Bocsi, nem tudom miért küldte el külön az első mondatot, aztán mégegyszer.
2012. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Pont ez akartam kérni, hogy linkelj egy szűrőt de már így rátaláltam, szerintem akkor ezt lecserélem A fénycsőből meg én választottam a daylight-ot (anno is mindig ilyet vettünk, ami nappalifénynek felel meg) Az aljzat nekem anno kifőzött sóder volt... Most látom hogy sok féle van fekete fehér kék piros stb... de hogy melyik mire jó azt nem tudom... 2 napja itt az akvárium de még nem raktam össze először tudni akarom, hogy mit kell vegyek hozzá...


Igazság szerint én csak összeválogattam gyerekként a legszebb és legszínesebb halakat de akkor sem tudtam melyikek tarthatóak együtt... még most is csak keresgélem... Tenyésztés nem érdekel, nem is érdekelt sose nem is tudtam akkor hogy halak közül van amelyik eleven szülő... Volt olyan is hogy valami tisztogató hal (valami foltos és elméletileg az algát kellett volna megenni helyette a vitorlás halak oldalára tapadva csontosra szívta őket...)

2012. ápr. 25. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!