Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti nem tartjátok állatkínzásna...

Ti nem tartjátok állatkínzásnak hogy élve dobják be a forró vízbe a rákokat a szakácsok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De,én annak tartom! Sajnálom szegényeket.
2012. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Épp egy főzőműsort nézek és hat láda élő rákot dobtak bele a lobogó vízbe :'( Szerencsétlenek :'(
2012. máj. 24. 20:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy szegények rendesen síró hangot adnak ki, olyat,mint egy kisgyerek. Nem értem,hogy ez ellen mért nem lépnek fel az állatvédők.
2012. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem érzik (és hangot sem adnak,mivel nem is tudnak) fejjel lefelé lógatják őket mielőtt a vízbe tennék, ezt a rák nem bírja és "elájul".
2012. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
100%

Ez a módszer azonnali halált okoz. A rákok idegdúcai viszonylag közel vannak a páncélhoz, azonnal elpusztítja az "agyukat" a forró víz. Gyakorlatilag gyorsabban öl, mint a lefejezés. A hang amit ezután kiadnak, egyes sötétebb állatvédők véleményével ellentétben valójában tisztán fizikai jelenség, a rák már ilyenkor régen nem él.


És vannak sokkal rosszabb dolgok, amik valamiért nem mozgatják meg az állatvédőket. Például a szatyorban élve hazacipelt karácsonyi ponty. Vagy éppen a csirke nyakának az elvágása, amikor percekig vergődik, pedig ugyanazzal a lendülettel le is lehetne fejezni. Érzéketlenebb "akvaristák" között meg divat élve lehúzni a WC-n a beteg halakat.

2012. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem dobnám akkor se forróvízbe ha gyorsan meghal. Nem is szeretem az ízét.
2012. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De annak tartom, még akkor is, ha hamar meghal.

De tény, hogy vannak ennél 100szor durvább dolgok. Nem halak kategória, de ez nem is csak egy film, ezt tényleg így csinálták, és néhol (mert elvileg illegális) még most is így csinálják. Van, hogy csak abba hal bele, mikor már kanalazzák ki belőle az agyát:

http://www.youtube.com/watch?v=MjRdxuByd2g&feature=related

2012. máj. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, és az milyen, mikor a cápáknak levágják az uszonyait a leves miatt, az állatot meg csak úgy élve visszadobják a tengerbe?

http://www.youtube.com/watch?v=zep7B1esW-M

2012. máj. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
2012. máj. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úristen..mindig is tudtam hogy az ilyen japánok meg kínaiak nemnormálisak.-.-
2012. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!