Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös neonhal és hím betta...

Vörös neonhal és hím betta együtt lehetséges 54 literes akváriumban?

Figyelt kérdés
egy 54 literes akváriumban lehet együtt tartani vörös neonhalakat(ami nagyobb az átlag neonnál) és egy hím bettát?pl.: a kaját nem fogja felfalni a betta a többiek elől?a neonhalnak megfelelnek a betta életkörülményei(mert azt hallottam,hogy nagyon alkalmazkodóak a neonok)?és a legfontosabb,hogy a sziámi harcoshalam nem fogja felfalni vagy bántani a neonokat,ugye?majd berakok sok növényt,hogy el tudjanak bújni =D
2009. jún. 29. 14:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ajánlanám ezt az oldalt [link] itt nagyobb esélyed van szakszerű választ kapni,mert itt olvastam olyan válaszokat is amitől a fülem is kettéáll!(erre a kérdésekre jó válaszokat kaptál) az oldalon külön fórum van szinte mindenre és segítenek.arra is van esélyed,hogy a felszerelést olcsóbban vedd meg mint a boltban.
2009. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszi Lucky =)

Lehet,hogy akkor veszek egy könyvet bár az internetről is sok mindent meg tudtam tanulni de nem minden világos.Egy könyvben biztosan jobban le van írva.

Én kinéztem egy akvárium szettet,a legelsőt választottam az 54 literest. [link]

Itt sok mindent adnak hozzá.Kell még ezen kívül valami az akvárium külsejéhez,hogy a halaim életben maradjanak?(a növényeket stb.-t leszámítva)

2009. jún. 29. 20:31
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi a linket =)
2009. jún. 29. 20:34
 14/16 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni,hogy hol van jó és megbízhat halkereskedés?Ahol nem nyomnak a kezembe egy beteg túltenyésztett bettát =)
2009. jún. 29. 20:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát,az attol függ hogy merre laksz.Én Pesti vagyok,én a pólusban az Anim-all nevü boltra esköszök,mindig ott vásárlok,de a bettámat nem ott vettem.Azt a Béke téren egy eldugott boltban,ha Pesti vagy szivesen leirom merre találod.A szettel kapcsolatban:Jónak tűnik,de álltalában a szettekben ilyen ragasztós hűmérő van,amit a külső falra kell ragasztani,De tapasztalat alapján nem sokat ér,ugyhogy lehet hogy venned kell egy rendes hőmérőt(pár száz forint)De lehet h ebbe a szettben nem ilyen van.Vehetsz még pósztert az akváriumod hátoldalára,ugy szebb és ahalaknakis jobb hogy ott van egy fal ahonnan nem lepheti meg őket semmi.ügye kell növény,alhzat,díszítőelem(ha szeretnél.nekem egy vár rom van benne,vagy is csak az ajtó,és körülötte egy kevés fal)Tehetsz bele "cserép"cserepet,nekem is van benne:).1-2nagyobb kő ,de vigyázz hogy ne legyen rajta mész,mert az ha kioldódik káros a halakra.A könyv az nagyon jó dolog amugy,sok dolgot megtudsz belőle,mindenképp érdemes beszerezni.a kaját már megbeszéltük,és nagyjábol ennyi.Amugy a szűrő levegőztetős?(jön ki bubi?,ha megvetted majd nézd meg,ha nem,és a kapcsoló ami rajta van,annak egyik fokozata sem olyan hogy jön,akkor kell venni légpumpát.De ha megvetted inkább irj:)nehogy potyára vegyél új pumpát is...)A növényeknek kell co2tabletta és növénytáp lötyi is.Meg én tartok itthon halgyógyszereket is(pl metilénkék,de ezekkel csínnyán kell bánni.Inkább ha bármi van a halaiddal,írd meg és akkor segitünk hogy miből mennyit kell bbetenni,vagy esetleg mien gyógyszert szerezz be,ha most nem veszed meg.És egy 10literes akváriumom is van,elkülönítőnek,ha beteg halam van ki tudjam abba venni,hogy nehogy a többi elkapja.Amugy ha vannak ott a boltban ilyen kis SERA könyvecskék,füzetecskék,akkor vegyél magadnak(ingyenes),az sok fontos dolgot tartalmaz,nekem az összes megvan:).
2009. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Én Budaesthez nagyon közel lakom úgyhogy örlnék ha leírnád h merre találom azt az állatkereskedést amit írtál.

Ok veszek mindneképpen egy hőmérőt mert nem baj ha 2 van =)

Hátteret is nézegettem a neten az akváriumomnak,úgyhogy majd ha eljutok a halkereskedésbe akkor beszrezek egyet.Aljzatnak milyen fajta a megfelelő ezeknek a halaknak?Vhol azt olvastam,hogy 1 cm-t kell belőle lerakni ha esetleg nem akarom,h domború legyen.

Mindenféle dekorációt is bele szeretnék majd rakni az akváriumba(romok és hasonlók).

Szóval akkor ha megnézem a szűrőt és vmelyik fokozaton jönnek ki buborékok akk azon kell hagyni?

Ha találkozom ilyen kis füzetekkel akk majdabból is elhozok egy párat =)

nagyon köszi a segítséget=D

2009. jún. 30. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!