Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudtok ezekről a növényekről?

Treská kérdése:

Mit tudtok ezekről a növényekről?

Figyelt kérdés

Ma rendeltem meg a növényeket és volt amiről nem találtam pontosabb leírást.


Szóval a növények:

Ludwigia Glanduosa

Lilaeopsis Brasiliensis(találtam róla anyagot,de nem árt ha többet mondtok:))

Bacopa Monnieri

Ceratopteris Thalictroides

Valisneria Spiralis

Echinodorus Bleheri/Red flame

Hydrocotyle Leucaphala

Hygrophyle Siamensis


Nem tuti hogy minden nevet jól írtam, lehet egy két betű eltérés. vizinövényonline-ról rendeltem és ott kicsit néha csúsznak a betűkkel.


Szal várom az infókat


2012. jún. 3. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Lilaeopsis, bacopa és hydrocortyle van nekem.

Első kettő lassan nő, a harmadik gyorsan.


Vallisneria gyökerét ki kell húzni hogy a gyökere egy centit kilógjon, mert ha a tövét beásod, ott elrothad.

Tehát ennek a levele ne legyen beásva.


Ezek megvannak CO2 nélkül is, a többit nem tudom.

2012. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A növények nagy része közepes, erős fényigényű. Mindenképpen kellene tápozni és legalább folyékony co2-t adagolni. A lilapeopsis miatt pedig táptalaj sem árt.
2012. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Táptalaj lesz mindenképpen. Meg vízbe is fogok adagolni tápsót. Ez a folyékony co2 hogy nézki? hogy működik? még nem hallottam róla:)
2012. jún. 3. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:

pl az Easy carbo az egy "folyékony CO2", vagyis inkább folyékony szén, mert ugye a CO2 = Széndioxid (az gáz), tehát az nehezen lesz folyékony.


[link]

2012. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az echinodorus bleheri alá ne nagyon ültess, ha csak nincs nagyon magas fényed, bár akkor kéne CO2 is, amit meg nem írtál, így gondolom nincs annyira sok fényed. Szóval a nagy levelei nagyon árnyékolnak.


A higrophila meg nagyon gyorsan nő, és szintén alacsony fényen csúnyán felkopaszodik.

2012. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sok köszönet a válaszokért:)
2012. jún. 4. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!