Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naphalról mi a véleményetek?...

Naphalról mi a véleményetek? Tartottatok már? Fogtátok vagy vettétek? Kb. mennyi a bolti ára (ha lehet kapni egyáltalán)? Mivel etettétek? Mekkora helyen mennyit tartottatok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb 4-5 éve fogtunk a balatonban egyet, utaztattuk tatabányáig, és azóta is boldogan él. 30 literben elvan egyedül, de élő eleség kell neki.
2012. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kishálóval tudsz fogni minden homokos aljú csatornában, de nagyon kényes. Az akvárium alja legyen homokos-finom sóderes, mert sügérféle, azaz ivadékgondozó.


Ha összejön, gyönyörű!!!

2012. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én a városligeti-tóból fogtam egyet, de olyan fura. Néztem a képeket naphalakról és valahogy sokkal vékonyabbnak tűnik. De inkább nyurga, mint vékony. Nincs olyan szép magas háta, mint a naphalaknak. Ez mitől van?
2012. jún. 21. 00:55
 4/8 anonim ***** válasza:

nekünk volt naphalunk a kerti tavunkban, csak kihalászta a kutya...

le szoktunk járni horgászni és egyik alkalommal kifogtuk. hazavittük betettük a kerti tóba, esténkétn szórtunk be nekik kaját (a naphal mellett voltak aranyhalaink is), 2 évet élt a tóban.

2012. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Margitszigeten hátul a kis tónál láttam naphalat, de nekem nem volt sosem, hát az megenné minden halamat ami eddig volt.
2012. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Nekem volt. Könnyen tartható abból a szempontból, hogy hamar megszokja a fogságot és jól eszik. Másrészt viszont akváriumi léptékben nagyra nő és ragadozó, így sok ammóniát termel, ezért erős szűrésre van szüksége. 200 liter alatt egyáltalán nem ajánlom a tartását, és a maximális méretét elérő halnak még ez sem elég. Több naphal faj is létezik, és egyes akváriumi sügerek is nagyon hasonlóak. A városligeti tó félig termálvíz és tele van kidobott díszhalakkal, így az is lehet, hogy nem közönséges naphalról van szó.
2012. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam. Abban biztos vagyok, hogy naphal. Minden külső jel arra utal. Valahogy így néz ki: [link] Nem lehet fiatal, mert már megvan 8-10 centis és láttam már teljesen normális naphalakat ekkorán. Csak annyi a különbség a képen lévő hal és az én halam között, hogy az enyémnek megvan a pötty a kopoltyúfedőjén.
2012. jún. 21. 15:50
 8/8 anonim válasza:
Mi a szekszárdi menhelyhez közeli tóban fogtunk 5-öt fél óra alatt, mi most beletettük őket egy nagy vödörbe, és ha sikeresen fel tudjuk őket nevelni, és szép nagyok lesznek, akkor még meg is lehet őket enni. Tubifex-el a legcélszerűbb etetni őket, de a szárított szúnyoglárvát is szívesen megeszik. Bolti árat nem tudok mondani, nem igazán szoktak árulni.
2013. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!