Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulnak a halaim...

Pachito kérdése:

Mitől pusztulnak a halaim (guppik, szifók)? Mintha lebénulna a hátsó felük nem uszkálnak, félrehúzodnak és a végén (1-2 napon belül) elpusztulnak, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 08:27
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
Az előző vagyok. Most néztem az ivóvízzel kapcsolatos határértékeket. Sajna még 9,5PH is megengedett érték.Az NK- is felmehet akár 35 ig. Amúgy baromságot írtam, mert emberi fogyasztásra megfelelő, csak a halainknak nem. A miénkben is van némi ingadozás 6,9-7,4 PH határértékek között, de elég stabilan tartja a 6,9-7,1PH-t.Az Ammoniummal voltak régebben gondjaink, de azt sikerült kiszűrniük, most 0,03mg/ L.
2009. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 kzs ***** válasza:
100%

Na látod. Pontosan így van ezzel a polgármester is, meg a vízmű is: 9,5PH és 35nk°- emberi fogyasztásra megfelelő.


Különben erősen gyanítom, hogy ilyen víz lehet nálunk Debrecenben is - csak gyanítom, mivel oly mértékben voltak magasak a víz értékei, hogy a teszt csak másfél flakon "SERA PH-minus" után volt képes kimutatni a legmagasabb értéket...


SZÖRNYŰ !!

KÉSZ MÉREG A HALAKNAK, de emberi fogyasztásra, illetve háztartásban való felhasználásra - főzés, mosogatás, stb. - jó. Innentől kezdve nem sok értelme volna kezdeményezni bármit is a hivatalos szerveknél.

-----

Különben azt javaslom a kedves kérdezőnek (aki a halai állapota miatt tette fel a kérdését), hogy legelőször is mérje meg az akvárium vizének értékeit, azaz vegyen PH, KH, és GH teszteket. Tudom, ennek a 3 tesztnek a beszerzése nem valami olcsó (1500 Ft körül van darabja), de legalább megbizonyosodhat afelől, hogy valóban mérgezés áll-e fent az akváriumban, vagy sem.


Amennyiben megalapozott a mérgezés gyanúja (pl.PH9, KH10 (vagy több), GH30) erősen gondolkodjon el az Ozmóvíz-készítő berendezés megvételétől. /Egy ilyen masinát már lehet venni 40.000Ft-ért is, de remélem, nem lesz rá szükség/.


Ha viszont nem túlzottak a víz értékek, akkor lehet elgondolkodni pl. az etetés mértékéről, a szűrés minőségéről, stb.

----------

Neked pedig, kedves válaszíró, őszintén kívánom, hogy a jövőben is ilyen kedvező vízértékeid legyenek (7PH az nagyon jó)! Jól "elbeszélgettünk" így Neten. Örültem, hogy ilyen gyakorlott, jó felkészültségű akvaristával "találkozhattam". További szép napot!

2009. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!