Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium színe sárgás...

Az akvárium színe sárgás barnás lett, a halaim egyre kevesebben vannak, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

A kiegészítésbe egy levelet másoltam be amit egy boltnak írtam,próbáltam megadni minden információt, kérem ti is segítsetek!


Tisztelt Címzett!


Szeretnék önöktől egy kis segítséget kérni, kérem segítsenek!


Akváriumom.: 77 literes ebben van ajzat homok, virágcserép házikók, egy hőmérő, 4 kagyló, egy nagyobb tengeri csigaház, egy kisebb letört korall darab, egy nagyobb mű növény amibe előszeretettel bujkálnak a halaim. A 77 literes akváriumomba egy 100-150 literes szűrő, levegőztetés közép fokozatúra van állítva.

És a halak.: most már kb8 db Aranysügér, és most már kb 12 db Zebrasávos sügér, a halaim még picikék, a zebrasávosak kb 3-4 cm -esek, az aranysügérek kb 2-3 cm-esek . Az akvárium tetején üveglap van. Világítás még nincs!


Mielőtt beleraktam a halakat.: Az akváriumot gondosan kimostam, a homokot 12x átmostam, a berendezést egyesével forróvízben hagytam állni kb 2-2 percet, a szűrőt akkor csomagoltam ki a hőmérőt áttörölgettem. Majd teleöntöttem az akváriumom csapvízzel, hagytam 12 órán keresztül állni, ( tudom az kevés idő, de nem tudtam mit csinálni) addig a halaim egy vödörben voltak egy sima légpumpát raktam be nekik a vödörbe, majd 12 óra elteltével szerencsét próbáltam és beleraktam őket az akváriumba.


Miután beleraktam a halakat.: Eltelt körülbelül 1 nap és a víz zavaros lett, mint ha tejet öntöttek volna bele, de ez szerencsére eltűnt és kitisztult a víz, rendesen etettem a halaim, még is megdöglött 3 nap alatt 3 aranysügér! Majd az elhullás abbamaradt, megjelent a fényhiány miatt a barna alga, majd újból megdöglött 1 aranysügér, önöknél vettem 3 darab fátyolos arany algaevő harcsát, 2 db fátyolos algaevőt, és 1dd sima algaevőt, hazahoztam őket, 1 nap alatt gyönyörűen kitakarították az akváriumot a barna algától, de miután beraktam őket a sügérekhez azt figyeltem meg, hogy valamiért nem esznek annyira, főleg a zebrasávos sügérek, ők talán semmit sem esznek, tegnapelőtt 2, tegnap 3 ma 4 darab döglött meg a zebrasávos sügérekből, szerencsére az aranysügérjeim jól vannak, a halakon semmi nem vehető észre, rendesen úszkálnak elmegyek itthonról, mire hazaérek azt veszem észre, hogy már megint megdöglött 1! A döglött halak kifakulnak, szinte fehér színűvé válnak, én arra gondoltam, hogy stresszesek a halaim, a szállítástól, meg az közbejátszhat, hogy itt van az íróasztalomon az akvárium és kb 30cm el mellette a hangfalam, amin ugye zenét hallgatok.


Víz színe.: Tiszta, átlátható, algamentes az akváriumom, de a víz színe, halvány barnás, sárgás, mint ha belepisiltak volna.

A víznek sajnos szaga is van, érdekes, enyhe, olyan mint ha horgásztó, vagy állott víz, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, nem mondanám nagyon büdösnek, inkább csak egy új szokatlan szagnak a szobámban, amit nem lehet érezni, csak az akvárium mellett, ez lehet attól, hogy teljesen le van fedve az akvárium teteje, csak egy nagyon picike rés van hagyva a szűrű áram kábelkének és levegőcsövének és mellette még egy nagyon kicsi rés.


Etetés.: Ha dolgozom, akkor reggel amikor hazaérek egy kevéske lemezes haleledel, majd este 8 felé megint egy kevéske azaz 1 adagot megfelezek, ha nem dolgozom, akkor este 6 kor 1 adagot szoktam nekik adni (ismerősöm is evvel eteti őket és még nem volt ilyen problémája, ezt ajánlotta nekem, neki a halai ezt eszik)


Kérem segítsenek, hogy mitől dögölhetnek meg a halaim, mitől ilyen színű a víz és mi lehet a probléma, mit csinálok rosszul, mit kell tennem, és min kell változtatnom?


Válaszukat előre is köszönöm!



2012. aug. 20. 02:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez szerintem kamu szöveg! Ennyi hibát összeírni, csak direkt lehet, hogy jót röhögjön a jobbérzésű akvaristákon.
2012. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha bomlásnak indult (döglött) hal van az akváriumban, ami több órája ott rothad és senki sem ette meg, akkor az a minimum hogy kihalászod a dögöt, utána lecseréled a víz egy részét, hogy a többi ne kapjon mérgezést.
2012. aug. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Probléma előreláthatólag megoldva! Köszönöm a sok választ:) Vettem egy fertőtlenítőoldatot 300 FT ért, beleöntöttem az akváriumba, és ennyi, a baj az az volt, hogy ahonnan vettem az algaevőket, tán onnan valami fertőzést belevittem az akváriumomba... A halaim újra normálisan esznek és a színük is kezd visszajönni, igaz most kék a víz, de ez legyen a legnagyobb probléma! Pár nap múlva részleges vízcserét csinálok, majd újra építek mindent! Máskor figyelmesebb leszek!
2012. aug. 22. 01:04
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja :D és azt hittem, hogy azt nem kell írnom, hogy a DÖGLÖTT HALAKAT, KIVESZEM AZ AKVÁRIUMBÓL, NEM HAGYOM BENNE, azt hittem, hogy ez egyértelmű :)
2012. aug. 22. 01:16
 15/18 anonim ***** válasza:
Na így viszont már valóban biztos, hogy kamu kérdés!
2012. aug. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 YourDestiny ***** válasza:
Ez már nekem is gyanús. Ennyi hibára mégegy ilyen hibát elkövetni?
2012. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A kérdés nem KAMU!!!!

Mik a hibák?? Mondjátok el, hogy tanuljak belőle!

Köszönöm!


UI.: ki szoktam venni a döglött halakat, a kérdés nem kamu, és tudom, hogy a boltokra nem szabad hallgatni, ezért kérdeztelek benneteket, de ti nem írtok semmit, csak annyit, hogy kamu, segítsetek! Köszönöm!

2012. aug. 22. 17:34
 18/18 YourDestiny ***** válasza:
Az általad leírtak alapján a biológiai szűrésed közel sem volt rendben, viszont te még azt a kevés lebontó baktériumot is kinyírtad a vegyszerrel, amik lassan kezdtek elszaporodni. Alapvető hibákat követtél el, azt is leírtuk, hogy mi lehet a hirtelen, tünetmentes elhullás oka, minden jel egy dologra utal. Semmilyen bizonyíték nem volt arra, hogy az akváriumodban bármilyen bakteriális vagy parazitális fertőzés pusztítana, erre elkövettél egy újabb, nem kis hibát. A vegyszerezést mindig csak végső esetben használjuk, azt követően pedig szénszűrést alkalmazunk. Eközben a szűrőt egy vödörben járatjuk, hogy megmentsük a benne lakozó baktériumokat. Valószínű, hogy nem így tettél.
2012. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!