Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ELEGEM VAN! Aki ért a halakhoz...

ELEGEM VAN! Aki ért a halakhoz segítsen már könyörgöm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem, egy 2l-es akváriumot és egy bettát (7ezer FTért) Kimondottan betta akvárium ami szép és jó. A bettám egész nap csak állt egy helyben nem úszkált semmit nem csinált! Ma vettem egy komplett akváriumot 25Lest 15ezert ftért plusz bele igai növényt műnövényt és kis bújóhelyet ami még 3ezer ft volt! Mondta az állatkereskedő, hogy vigyen 5db vörös neonhalat (nem biztos h így hívják a neonhalat h vörös neon) mert mondta h az a neon bírja a 25 fokot amibe a bettát kell tartani! Most olvasom h 30l alatt nem lehetne tartani. Kezd elegem lenni az egész akvarisztikából (pedig nagyon tetszik és érdekel) csak már ott tartok h több mint 30ezret (kajával, kaviccsal, antiklórral növényvédő szerrel...stb.) költöttem egy bettára! És még mindig azt olvasom, hogy nem elég neki ez!

ennyi pénzből már vettem volna egy 54l akváriumot kompletten.


Lényeg az, h 25l akváriumba van 1 bettám (aki már jól érzi magát úszkál minden jó) és 5db olyan neonhal aki elvielg bírja a meleget) Most gonosz vagyok h így tartom a halakat? vagy ez jó nekik most? Láthatólag mindnek jó kedve van úszkálnak elvannak!


2012. szept. 19. 21:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kifogják bírni 10-ig, ha figyel sz a megfelelő vízminőségre.

Itt megtudsz pár dolgot a bettáról

[link]

2012. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szívesen :) a betta mellé tehetsz még 2-3-4 nőstényt, ha nincs túltelepítve az akvárium. én azt javaslom hogy inkább kevesebb fajból tarts többet mint sok fajból kevesebbet (így természetesbbnek tűnik és a neonok szeretnek csapatban lenni(írtó éredekes h néha teljesen szinkronban mozognak))

Szerintem úgy lenne a legjobb ha: betta marad, neon mellé vezel még 3-5 öt max( ha veszel betta nőstényt akk csak 8)

és 3-4 coridoras-t

Így nem lessz leterhelve az víz, ezáltal könnyebb gondozni az aksit :)

A betta nőstényekkel én vigyáznék mert lehet h agerszzív a betta, és hát szkadz úszójó halaknak senki sem örülne..


ha van egyéb kérdésed nyugodtan írj privit :)

2012. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tudok adni egy 80 literes íveset ingyen, amit megörököltem barátom nővérétől. Azt hittem, hogy szép, de rájöttem, hogy nagyon sok apró karc van rajta, amit nem vettem észre náluk. Összekarcolta a mágneses algakaparóval. Volt benne egy háttér gyárilag, azt kibarmoltam belőle, és csináltam bele egy szép szürke hátteret, hungarocellből, csemperagasztóval lekenve. Beleraktam egy halat, de az már kinőtte, szóval ez már kicsi neki. De neked abban minden halad jól érezné magát.

Ha kell, akkor pesten lakom az Oktogonnál, odaadom ingyen. Mondjuk szűrőt azt kell venni bele.

2012. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!